Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Asırlık nine çapa yapıyor

Beypazarı'nda yaşayan 105 yaşındaki Fatma Tezer, yaşına rağmen bahçe işleri de dahil her işini kendi yapıyor

Giriş Tarihi: 19.12.2015
Asırlık nine çapa yapıyor
Beypazarı'nda yaşayan 105 yaşındaki Fatma Tezer, bahçesinde çapa yapıyor, tüm ihtiyaçlarını kendi karşılıyor. Kızıyla birlikte oturan Tezer, 14 yaşında evlendiğini, bu evliliğinden 6 çocuk ve 10 torun sahibi olduğunu söyledi. Babasının Çanakkale Savaşı'nda şehit düştüğünü ifade eden Tezer, "O dönemleri çok net hatırlıyorum. Babam askere gitti ve bir daha gelmedi. 'Çanakkale'de şehit düştü' dediler. Biz sürekli ona dualar ederdik" dedi.

ATATÜRK'Ü HATIRLIYOR
Memur eşini uzun süre önce kaybettiğini dile getiren Tezer, küçük kızıyla kendi evinde yaşamını sürdürdüğünü belirtti. Bu yaşına kadar pek çok şey yaşadığını ifade eden Tezer, "Yokluk yılları, bolluk yılları ve çok şeyleri gördük geçirdik. Ben okumuş biri değilim. Atatürk'ü çok net hatırlıyorum. 14 yaşında evlendirildim. Evime, eşime çok bağlıydım. Eşlerin birbirilerini sevmesi, akşam olunca sohbet etmesi çok önemli. Hala sohbeti çok severim" şeklinde konuştu.

'SEBZELERİ ZAMANINDA YİYİN'
Yaşına rağmen kendi ihtiyaçlarını karşılayabildiğini söyleyen Fatma nine, yediklerine dikkat ettiğini, bahçesinde yetiştirdiği sebze ve meyvelerle beslendiğini aktardı. Fatma nine, "Havalar iyi olduğunda bağda, bahçede çalışmak, çapa yapmak insanı dinçleştiriyor. Her sebzenin zamanında yenmesini tavsiye ederim. Özellikle akşamları çok fazla yemek yemem. Bol su, süt içerim" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Asırlık nine çapa yapıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN