Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Enkaz kalktı yeni çarşı için hazırlıklar başladı

Yangında küle dönen Keçiören'deki Osmanlı Halk Pazarı'nda enkaz temizliği tamamlandı. Büyükşehir ve ATO'nun yapacağı yeni pazarın üstü ise "uzay çatı" sistemiyle kaplanacak

Giriş Tarihi: 23.12.2015
Enkaz kalktı yeni çarşı için hazırlıklar başladı
Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yanarak kullanılamaz hale gelen Keçiören Osmanlı Halk Pazarı'nın bulunduğu alanı çok sayıda iş makinesiyle temizlemeye başladı. Hafta sonunda çıkan yangında 253 dükkânın tamamen yandığı Keçiören Osmanlı Halk Pazarı'nın esnafının, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile yaptığı toplantıda alınan karar doğrultusunda, dükkânlar yeniden ve daha modern şekilde yapılacak.

KISA SÜREDE TAMAMLANACAK

Büyükşehir Belediyesi yetkililerinden alınan bilgilere göre; Keçiören Osmanlı Halk Pazarı ile ilgili hemen ihaleye çıkılacak ve 1 hafta içinde ihale süreci tamamlanacak. Bu süreçte de alandaki demir yığınları, hurdalar toplanıp, alan temiz ve düzgün hale getirilecek. Esnafın isteği doğrultusunda yeni çarşı prefabrik olacağı için Halk Pazarı'nın yapımının da 3 ay içinde tamamlanması öngörülüyor.

UZAY ÇATILI OLACAK

Alınan bilgiye göre, yeni Osmanlı Halk Pazarı'nın üst kısmı "uzay çatı" sistemiyle yapılacak ve eskisine göre de daha yüksek olacak. Pazarın ısınabilmesi için bir ısıtma ve soğutma merkezi de yapılacak. Isıtma sistemi, esnafın küçük olan işyerlerini daha fazla daraltmamak için de tavan kısmına monte edilmesi planlanıyor. Yeni projede, tuvaletlerin yerin altına alınması da öngörülüyor. Eski haline uygun 253 dükkânın yer alacağı projede, pazar yerinin projesi yandığı için esnafın vereceği taslak çizimlerle, yeni proje eski haline uygun yapılacak. Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Ticaret Odası (ATO) işbirliğiyle, Osmanlı Halk Pazarı kısa sürede tamamlanarak, esnaf yeni işyerlerine yerleşecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Enkaz kalktı yeni çarşı için hazırlıklar başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN