Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ertuğrul öğrencilerle buluştu

Diriliş Ertuğrul ekibi Gazi Üniversitesi'nden ödül aldı. Tören kapsamındaki söyleşiye ise kitap bağışlayanlar katılabildi

Giriş Tarihi: 27.12.2015
Ertuğrul öğrencilerle buluştu
Gazi Üniversitesi öğrencileri Diriliş Ertuğrul dizisine yılın en iyi dizisi, senaryosu, yönetmeni ve oyuncuları dallarında ödül verdi. Bu kapsamda dizinin yapımcısı ve senaristi Mehmet Bozdağ, yönetmen Metin Günay ile dizi oyuncuları Engin Altan Düzyatan (Ertuğrul Bey), Mehmet Çevik (Deli Demir), Cengiz Coşkun (Turgut Alp), Nurettin Sönmez (Bamsı Beyrek) ve Cavit Çetin Güner (Doğan Alp) Gazi Üniversitesi öğrencileriyle söyleşide bir araya geldi. Hayli keyifli geçen söyleşinin ardından Diriliş Ertuğrul dizisine yılın en iyi dizisi, senaryosu, yönetmeni ve oyuncuları dallarında ödüller verildi. Ödül töreni ve söyleşi Gazi Üniversitesi Merkez Kampusu Rektörlük Binası Mimar Kemalettin Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Diriliş Ertuğrul ekibi ve oyuncularıyla bir araya gelmek isteyen üniversite öğrencileri söyleşiye kitap bağışlayarak katıldı.

Kütüphanelere isimleri verilecek
Yüksek öğrenim öğrencileri, Gazi Üniversitesi'nin desteklediği Kitap Bankosu ve Gezi Kütüphanesi'ne azami bir kitap bağışlayarak Diriliş Ertuğrul dizisi ekibi ve oyuncularıyla bir araya geldi. Toplanan kitaplarla Van, Erzurum, Diyarbakır, Bitlis, Muş, Bingöl gibi Doğu ve Güneydoğu Anadolu şehirlerindeki köy okullarında kütüphaneler kurulacak. Kurulacak kütüphanelere dizi ekibinin isimleri verilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ertuğrul öğrencilerle buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN