Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Bulvara verdiğimiz ödülün arkasındayız'

Bulvarı'na "En İyi Ulaşım" ödülünü veren Ljubljana Forum'un Başkanı Golob ödüle itiraz eden Tezcan Karakuş Candan'a "Ödülümüzün arkasındayız" yanıtı verdi

Giriş Tarihi: 30.12.2015
'Bulvara verdiğimiz ödülün arkasındayız'
TMMOB'a bağlı başta Mimarlar Odası olmak üzere 5 odanın açtığı davanın ardından 5. İdare Mahkemesi'nin AOÇ İmar Planı'nı iptal etmesiyle trafiğe kapatılan Ankara Bulvarı, ekim ayında düzenlenen "Ljubljana Forum" etkinliğinde Belediyelerarası Proje dalında "En İyi Ulaşım" ödülünü almıştı. Ljubljana Kalesi'nde düzenlenen törende, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Slovenya'nın Portoroz Belediyesi, Gürcistan'ın başkenti Tiflis'ten birer proje ve İngiltere'den 32 şehir belediyesinin ortaklaşa yürüttüğü bir projeyle birlikte toplam 4 proje finale kaldı.

BİR ANDA HEDEF HALİNE GELDİ
Türkiye'de bazı kesimler tarafından eleştirilerin hedefi haline gelen Ankara Bulvarı çok sayıda önemli projeyi geride bırakarak birinci oldu ve ödülü Ljubljana Belediye Başkanı ZoranJankovic'in elinden Ankara Büyükşehir Belediyesi adına ödülü Genel Sekreter Yardımcısı ve Fen İşleri Dairesi Başkanı Vedat Üçpınar ile Dış İlişkiler Dairesi Başkanı Ramazan Kabasakal almıştı.

ÖDÜLÜ GÖRÜNCE KALEME SARILDI
Büyükşehir Belediyesi'nin uluslararası arenada aldığı ödülü hazmedemeyen Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, hemen bir mektup kaleme aldı. Yazdığı mektubu Ljubljana Belediye Başkanı Zoran Jankovic'e gönderen Candan, Ankara halkı tarafından en çok kullanılan ve günlük hayatı kolaylaştıran bulvara verilen ödülün iptal edilmesi gerektiğini ifade etti.

'KOMİTE DOĞRU BİR KARAR VERDİ'
Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Candan'ın ihanet mektubuna cevap Ljubljana Forum Başkanı Blaz Golob'tan geldi. Golob, Karakuş'un "Ödülü geri alın" mektubuna gönderdiği cevapta, "Uluslararası Lübliyana Forum Ödülü seçim komitesinin kararına güveniyor ve bu kararı destekliyoruz" ifadelerini kullandı. Tezcan Karakuş Candan'ın yazdığı bu mektup Ankaralılar "gayri milli" olarak değerlendirilip ihanet olarak yorumlanmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bulvara verdiğimiz ödülün arkasındayız'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN