Kapılar sağlık ve huzur için çalınıyor

Giriş Tarihi: 1.1.2016
Kapılar sağlık ve huzur için çalınıyor

Elmadağ Belediyesi, yaşlı ve hasta vatandaş için evde bakım hizmetlerini sürdürüyor

Elmadağ Belediyesi'nce ilçe genelinde "Evde bakım ve sağlık hizmeti" kapsamında yaşlı ve yatalak hasta muayene ve tedavi hizmeti veriliyor. Sağlık İşleri Müdürlüğü, bu kapsamda 2009 yılında 591, 2010 yılında 2 bin 320 ve 2011 yılında 3 bin 580 hastaya hizmet verdi. Vatandaşlardan gelen yoğun talep neticesinde 2015 yılında bu hizmete devam kararı alındı.

"VATANDAŞ MEMNUN"

Belediye Başkanı Gazi Şahin, "Kaliteli hizmet adı altında sunduğumuz Evde Bakım ve Sağlık hizmetinden halkımız çok memnun kaldı. Bu doğrultuda 1 doktor ve 2 hemşire ile 4 aylık anlaşma yapılarak haftanın 6 günü, günde 23 hastaya tedavi amaçlı bakım hizmeti verilmeye devam ediyor" dedi. Bakım hizmetinden faydalanan hastaları evlerinde ziyaret eden Başkan Şahin, "İnsanın yaşam kalitesini artırmaya yönelik yapılan bu tür çalışmalar beni en çok sevindiren hizmetlerdendir" diye konuştu.

6 BİN 491 HASTAYA ULAŞILDI

Yardıma ihtiyacı olan ve maddi imkânları elvermeyen, yaşlı, engelli vatandaşları sağlıklarına kavuşturmaya yönelik bu hizmetle bugüne kadar 6 bin 491 hastaya ulaştıklarını kaydeden Şahin, "Nitelikli hizmet sözde değil, özde olan hizmettir. Bu hizmette emeği bulunan herkese teşekkür ediyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kapılar sağlık ve huzur için çalınıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN