UBAM gençliğin umudu oluyor

Giriş Tarihi: 1.1.2016
UBAM gençliğin umudu oluyor

Ankara'daki Uyuşturucu Madde Bağımlılıkları ve Alkolizmle Mücadele Federasyonu UBAM, bağımlılık ile pençeleşen insanlara umut olmaya devam ediyor

Yurt dışında 2 milyon bağımlının uyuşturucu maddelerden kurtulmasını sağlayan Narconon yöntemi ile Ankara'da onlarca bağımlıyı hayata bağlayan Uyuşturucu Madde Bağımlılıkları ve Alkolizmle Mücadele Federasyonu UBAM için batağın içine düşen gençlerin hayatları büyük önem taşıyor. UBAM Genel Müdürü İsmail Karakaş, "Bu çocukları ölüme terk edenlerin tam karşısında olacağız. Onlar ikinci bir şans verildiğinde neler yapılabileceğini bize tüm Türkiye'ye gösterdiler" dedi. Ankara'da uzun yıllardır madde bağımlılığından kurtulmak isteyen gençlere umut olduklarını belirten Karakaş, 3 yılda 30 bin kişinin başvurduğu merkezde yeni bir hayata yelken açan gençlerin de aralarına yeni katılan diğer çocuklara danışmanlık yaptığını ifade etti. Karakaş, Avrupa'da yakalanan yüzde 84'lük başarı oranının Ankara'da bulunan merkezde de yakalandığının altını çizdi.


6 ay içinde tertemiz hayat vaat ediyor
Uyuşturucu ile mücadelede dünyanın en başarılı programını kullandıklarını belirten Karakaş, şunları söyledi: "8 aşamalı bir eğitim programı uyguluyoruz. İlk olarak vitamin ve mineral takviyesi uygulanıyor. 7-8 gün sonra kişi tamamen fizyolojik anlamda rahatlamaya başlıyor, uykuları normale dönüyor. 6 ay süren 8 aşamalı bir programdan sonra tertemiz olarak hayatlarına devam ediyorlar."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
UBAM gençliğin umudu oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN