Ali Erdoğan: Teknik direktör Üzülmez İlhan ağabey çok üzülür

Giriş Tarihi: 4.1.2016
Sevinciyle hüznüyle bir yılı daha geride bıraktık. Yeni yılın ilk günleri… Şu Balkanları hiç sevmem. İşte Balkanlardan gelen soğuk hava dalgası havayı iyice soğuttu.
Yine de yeni yıl yeni bir umut olmuştur.
Yeni yılı sevinçle kutlarken, bir yaş daha yaşlandığımız nedense unutuyoruz. Yine de yeni yıla hep umutla baktık. Başkent takımlarına baktığımızda yeni yılda umutlu olmak istiyorum… Başkent'in markası Ankaragücü'nün 6 puanlık farka rağmen PTT 1.Lig'e çıkacağı umudunu taşıyorum. Süper Lig'de Osmanlıspor'un inişli-çıkışlı grafik çizeceğini ancak ligin ilk 8 arasında bitireceğini umuyorum. Gençlerbirliği için mi… Söylenecek çok söz var… İlhan ağabeyin bu kulüp için doğrular yaptığı bir gerçek. 35 yıllık kulüp başkanlığı süresince yaptığı doğruları son bir haftada götürdü. Teknik direktör değişikliği ile dünyaya gündem oldu. Nedense başarısızlıkta fatura teknik direktöre kesiliyor. Son kurban da Yılmaz Vural oldu… Mukavele imzalarken göklere çıkardığı Yılmaz Vural'ı bir maçta nasıl gönderdi… Neymiş… Fazla transfer istemiş… Futbolcular isyan etmiş… "Biz bu hoca ile çalışmayız" Demek ki Gençlerbirliği'nde futbolcular istediği teknik direktörü gönderebiliyor.
Böyle bir düzen kurulmuş. Futbolcuların en sevdiği teknik direktör Mustafa Kaplan ile niye devam etmedin. Futbolcuların yine çok sevdiği Mesut Bakkal'ı neden yeniden göreve getirmedin. Kulüp Başkanı ve yönetimi istediği teknik direktörü tercih etmekte serbesttir. Buna diyeceğim yok… İlhan ağabey… Bu kulübe yaptığın hizmetlerden dolayı heykelini diktiler. Seni eleştirenlere kapıları kapatıyorsun. Yılmaz Vural'ı gönderdikten sonra senin son olarak değiştirdiğin çoğu kişide olmayan telefonla Çarşamba sabahı saat 10.00'da aramama rağmen telefona çıkan kişi "Başkanın sağlık durumu iyi değil. Kontrolleri var. Bugün konuşmak istemiyor" dedi.
Saygı duyarım… Sonra ne oldu da bir-kaç gazeteciyi çağırıp konuştun. Ben eleştirimi kendi penceremden bakar yaparım. Katılırsın-katılmazsın… Şimdi bir aylık antrenör olduğu belirtilen İbrahim Üzülmez'i göreve getirdin. İbrahim Üzülmez'in kişiliğine, futbol kariyerine diyeceğim yok. Demek ki Üzülmez' i futbolcular istedi diye getirdin. Ya da başka hesaplar var… Vural fazla futbolcu gönderilmesini ve transfer edilmesini istemiş. Bu kulübün batışı olarak yorumladın. İyi güzel de Üzülmez'in menajeri şimdi kaç tane futbolcu getirecek ve kulüpte menajer olarak göreve başlayacak… İlhan ağabey… Çok şey yazmak istiyorum ama… Cumhuriyet ile yaşıt Gençlerbirliği'ne yazık olur… Telefonla sormuştun "Kimi teknik direktör getireyim" diye… Ben de "Benim görevim değil. Yarın eleştirdiğim zaman, sen önerdin yanıtını verirsin" demiştim..
Şimdi öneriyorum… Keşke sen teknik direktör olsaydın… Takımı kümede bırakır, ikinci heykelin dikilir ya da… Onu da söylemek istemiyorum… Ama teknik direktörlüğe getirdiğin İbrahim'in görevine son verdiğin zaman tazminatını alır ÜZÜLMEZ… Takım küme düştüğü zaman en çok sen ÜZÜLÜRSÜN İlhan ağabey….
NİCE SAĞLIKLI, MUTLU YILLARA…


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ali Erdoğan: Teknik direktör Üzülmez İlhan ağabey çok üzülür
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN