Patiliköy'e önce yol sonra su geldi

Giriş Tarihi: 5.1.2016
Patiliköy'e önce yol sonra su geldi

Mamak Belediyesi, 500 köpeğin yaşam mücadelesi verdiği kırsal alana ulaşmakta zorluk çeken hayvanseverler için asfaltlı yol yaptı. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül "Vicdani bir hizmeti yerine getirdik" dedi

Ankara'da yaşayan bir grup hayvansever Mamak'taki Yukarı İmrahor Mahallesi'nin kırsal bölgesinde bulunan yaklaşık 500 köpeğe her gün yemek götürerek onları besliyor. Özellikle kış aylarında ve yağmurlu havalarda ulaşımın güç olduğu bölgeye gitmekte zorlanan hayvanseverler imza kampanyası başlatarak hayvanların bulunduğu yere bir yol yapılmasını istedi. 'Patiliköy' adı verilen yere yol yapılması için Mamak Belediyesi'nin de kapısını çalan hayvanseverlerin isteği belediye tarafından olumlu karşılandı. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, belediyenin Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipleri görevlendirerek bölgede çalışma başlattırdı. İş makineleri ile engebeli yolu düzelten ekipler yaklaşık 600 metre asfalt dökümü yaptı. Hayvanların yaşadığı alanda da çevre düzenlemesi yapan Mamak Belediyesi ayrıca havyalar için haftada 10 tonda su götürmeye başladı. Hayvan severlerin yaptığı çalışmaların takdire şayan olduğunu ve çorbada bir tuzumuz olsun diyerek yardımda bulunduklarını ifade eden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, " Sokak hayvanları ile ilgili Ankara gündeminde olan bir konu var. Bizim bu konuda Mamak Belediyesi olarak Ankara'da hayvan barınağı olan birkaç belediyeden birisiyiz. Bunun yanında özellikte hayvan sever vatandaşlarımızın bir araya gelip, gönüllülük esasına göre kurduğu bir barınak var bizim bölgemizde. Buraya ulaşım konusunda bir takım sıkıntılar vardı. Bu sıkıntıların giderilmesi ile ilgili bizden talepte bulundular. Yasal anlamda bir sıkıntı olmayınca bizde stabilize yolların açılması ve ardından asfaltının atılması gibi çalışmalar yaptık. Buranın ulaşımını kolaylaştırdık. Buradaki hayvan severlerin çalışmaları takdir edilmesi gereken çalışmalar. Bizde çorbada bizimde tuzumuz olsun istedik"diye konuştu.

VİCDANİ BİR HİZMET

Yapılan hizmetin vicdani bir hizmet olduğunu belirten Başkan Akgül, "Neticede vatandaşlar şikâyet eden değil, çözüm üreten makamda oldular. Bizde bu taleplerini büyük bir mutlulukla gerçekleştirdik. Sosyal medyadan çok olumlu dönüşler aldık. Bunun mutluluğu bizlere yeter. Yapılan iş gerçekten toplumsal ve vicdani bir hizmet. Onlar da birer canlı. Onları da yok saymamız mümkün değil. Ancak Ankara önemli bir sokak hayvanı sorunu var. Tüm ilçe belediyeleri olarak Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından şehir dışına yapılması planlanan dev hayvan barınağına destek olmalıyız" dedi.

ÇAMURLU GÜNLER BİTİ
Sosyal medya üzerinden Mamak Belediye Baykanı Mesut Akgül'e teşekkür eden hayvanseverler, "Nereden nereye. Çamurlu günler bitti, güneş açtı. Herşey canlar için" yorumlarında bulundu. Gönüllülük esasına göre hayvanlara yardım yapan hayvanseverler şimdi duyarlı vatandaşlardan mama yardımı bekliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Patiliköy'e önce yol sonra su geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN