Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkentte fotoğraf şöleni

Giriş Tarihi: 10.1.2016
Başkentte fotoğraf şöleni

Ankara iki önemli sergiye ev sahipliği yapıyor. İranlı yönetmen Kiarostami'nin çektiği fotoğraflardan oluşan sergi 10 Nisan'a kadar gezilebilecek. Ankara fotoğrafları ise ÇSM'de görülebilir

İran sinemasının tanınmış yönetmeni ve fotoğraf sanatçısı Abbas Kiarostami'nin fotoğraf sergisinin açılış kokteyli başkentte gerçekleştirildi. Kiarostami'nin 43 fotoğrafının yer aldığı serginin açılışı öncesinde, CerModern'de kokteyl verildi. İranlı yönetmen ve fotoğraf sanatçısı Kiarostami, kokteyle katılan sanatseverlerle sohbet ederek, hayranlarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi. Açılış kokteyline, Avrupa Birliği Bakanlığı Müsteşarı Rauf Engin Soysal, İran'ın Ankara Büyükelçisi Ali Rıza Bikdeli ve çok sayıda fotoğraf tutkunu katıldı. Sergi, CerModern'de 10 Nisan'a kadar ziyaret edilebilecek.

ÇSM'DE ŞENLİK VAR
Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi de (ÇSM), Başkent Ankara adına hazırlanan önemli bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği'nin (AFSAD) Ankara Kalkınma Ajansı desteğiyle hazırladığı "Turizm Şehri Ankara'nın Tarihi, Kültürel ve Doğal Güzelliklerinin Araştırılması ve Fizibilitesinin Yapılarak Fotoğraflanması Projesi" ilk meyvelerini verdi. Proje sürecinde 32 fotoğrafçının 25 ilçe ve 147 köyde yaptığı fotoğraflama çalışmasından oluşan sergi ÇSM'de açıldı. Geniş bir ekip tarafından hazırlanan "Bir Ankara Sergisi", 13 Ocak tarihine dek, ÇSM Füreya Koral Sergi Salonu'nda görülebilir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkentte fotoğraf şöleni
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN