Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bolululardan birlik coşkusu

Bolu Federasyonu'nun 1. Olağan Kongresi'nde seçimler yapıldı. Seçimin ardından konser ve sergilenen gösterilerle 5 bin Bolulu doyasıya eğlendi

Giriş Tarihi: 12.1.2016
Bolululardan birlik coşkusu
Ankara'da Bolu'yu temsil eden merkez ve ilçe derneklerinin oluşturduğu Bolu Federasyonu'nun 1. Olağan Genel Kongresi, ANFA Altınpark B Salonu'nda gerçekleştirildi. Kongrede, Bolu Valisi Aydın Baruş, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Hayri Coşkun, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof Metin Doğan ile birlikte Bolulu vatandaşlar, siyaset, bürokrasi, iş dünyası ve STK'lardan temsilciler yer aldı. Bolu Derneği, Seben Derneği, Dörtdivan Derneği, Gerede Kültür Sosyal ve Yardımlaşma Derneği, Kıbrıscık Kültür Yardımlaşma Dayanışma Derneği, Ankara Göynük Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Mengenliler Derneği'nin katılımından oluşan Bolu Federasyonu'nda olağan kongresi için öncelikle Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Metin Doğan başkanlığında divan oluşturuldu. Bolu Federasyonu Başkanı Yakup Evirgen, Ankara'da bulunan 90 bine yakın Bolulu vatandaşı biraraya getirmek üzere yola çıktıklarını, başka illerde oluşacak federasyonları da destekleyeceklerini açıkladı. Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Hayri Coşkun da ülkenin her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğu bir dönemden geçildiğini belirterek, bu açıdan Boluluları biraya getiren federasyon yetkililerine teşekkür etti. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise "Eğer Federasyon haline gelen derneklerin bilgi ve birikimini Bolu'ya aktarabilirsek, dünya kenti olma hedefimize daha da yaklaşmış olacağız. Bolu nüfusu küçük ama özgül ağırlığı büyük bir il. Allah bu birlikteliği enerji ve sinerjiye dönüştürsün" diye konuştu. Bolu Valisi Aydın Baruş da kendini artık bir Bolulu olarak gördüğünü ifade ederek Bolu Federasyonu'nun çalışmalarının ilin sorunlarının çözümünde önümüzdeki dönemde önemli katkılar getireceğini vurguladı.

SEÇİM SONRASI COŞKU

Yaklaşık 5 bin davetlinin katıldığı kongrede, seçimler sonrası Dörtdivan Yunusemre İmam Hatip Okulu Folklor ekibi ve Bolu Belediyesi'nin folklor ekibi yöresel gösteriler sundu.

FEDERASYONUN YENİ YÖNETİMİ
Kongrede Bolu Federasyonu'nun yeni yönetimi de şu isimlerden oluştu: Yakup Evirgen, İsmail Altıntaş, Selami Eryılmaz, Mesut Yaman, Gürol Motur, Cafer Alagös, Ahmet Ersoy, İsmail Kışlak, Recep Arslan, Yunus Ayten, Yusuf Tuna, Zeki Açıköz, Zeki Şimşek, Nazif Konuk, Harun Reşit Birbilen, Hüseyin Tunçay, Asım Ertuğ, Özlem Akça Ulusoy, İsmail Canalp, İsmail Yılmaz, İsmail Aksoy ve İbrahim Ulutürk.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bolululardan birlik coşkusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN