Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aile Eğitim Programı 55 bin 738 kişiye ulaştı

Giriş Tarihi: 14.1.2016
Aile Eğitim Programı 55 bin 738 kişiye ulaştı

Ankara Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, eğitimde rekor bir başarıya imza attı. Başkentte ulaşılmadık birey bırakmayan müdürlük, 55 bin 738 kişiye eğitim verdi

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, 2015 yılı eğitim faaliyet raporunu çıkardı. Ankara'nın en ücra köşelerine eğitim ve hizmet götüren İl Müdürlüğü gerçekleştirdiği bin 187 eğitimle toplam 55 bin 738 kişiye ulaştı.

YOĞUN İLGİ GÖRDÜ
Söz konusu eğitimlerle ilgili açıklama yapan İl Müdürü Selim Çelenk, Aile Eğitim Programı (AEP) kapsamında başlattıkları eğitimlere Ankaralıların yoğun ilgi gösterdiğini söyledi. Çelenk, "Toplumda sağlıklı ailelerin artmasına katkıda bulunmak amacıyla Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün geliştirdiği AEP kapsamında Ankara'da 2015 yılı boyunca bin 187 eğitimde 55 bin 738 kişiye eğitim verildi. Eğitimlerle vatandaşlarımıza 'Yaşlı Sağlığı, Bilinçli Medya Kullanımı, Sağlık Okuryazarlığı, Okul ve Aile, Finansal Okuryazarlık' gibi konularda destek oluyoruz" diye konuştu.

AİLE HAYATIMIZ EMİN ELLERDE
Çelenk sözlerini şöyle sürdürdü: "Müdürlük olarak Ankara'nın her köşesine yayılacak projeler geliştirdik. Başkentte aile emin ellerde olacak. 'Eğitim ailede başlar' ilkesinden hareketle hazırlanan AEP, ailelerin yaşam kalitesini artırmaya dönük önemli bir adım. AEP, bilimsel bilgi desteğiyle aile mutluluğuna katkı sunmayı hedefliyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aile Eğitim Programı 55 bin 738 kişiye ulaştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN