Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'li Nazlıaka'ya yargı tokadı

"Kaçak su" davasında takipsizlik kalkınca CHP'li Nazlıaka kendini tutamayıp hâkime hakaret etti. Başsavcılık makamı TBMM'den dokunulmazlığının kaldırılması talebinde bulundu

CHP'li Nazlıaka'ya yargı tokadı
KAÇAK SU DAVASINDA TAKİPSİZLİĞİ KALDIRAN HÂKİME YAPTIĞI HAKARET BAŞINI YAKTI

Eylül 2014'te CHP Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın ikamet ettiği Gaziosmanpaşa Mahallesi Kaptanpaşa Sokak'ta inceleme yapan Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ ekipleri, Nazlıaka'nın villasında kaçak kuyu suyu kullandığını tespit etti. 28 bin 418 TL para cezası kesilen CHP'li Nazlıaka hakkında ASKİ avukatları kaçak su kullanmaktan dolayı suç duyusunda bulundu. Açılan davaya takipsizlik verilmesini, "Gökçek'e yargı tokadı" diyerek kutlayan Aylin Nazlıaka, ASKİ ekipleri tarafından karara itiraz edilmesi ile adeta bir şok yaşadı. İtiraz kararını değerlendiren Ankara Sulh Ceza Hakimliği takipsizlik kararını bozarak kaçak su kullanmaktan fezleke düzenlenmesine karar verdi.

Twitter'a sarıldı

Takipsizlik kararının bozulmasını hazmedemeyen CHP'li Aylin Nazlıaka bu sefer de hedefine takipsizlik kararını bozan Ankara Sulh Ceza Hâkimliği'ni aldı. Kararı kaldıran hâkime Twitter hesabı üzerinden hakaretler yağdıran Nazlıaka, "Hakimlik yeni bir delil göstermeksizin ve gerekçesiz olarak kararı kaldırmış. Ne rastlantı ki aynı hâkimlik dört bakanın yolsuzlukla ilgili haberlerine dair yayın yasağı getirmişti. Twitter'ı, Facebook'u ve Youtube'u kapatanlar da bu hâkimlerdi" diyerek kararı bozan hâkimi hedef gösterdi. Kararı veren hâkimi partili olmakla itham eden Nazlıaka, hızını alamayarak bu sefer de Twitter hesabından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu arasında geçtiği iddia edilen bir telefon görüşmesini yayınladı. Hakaret dolu paylaşımlarının ardından harekete geçen Başkan Gökçek'in avukatı Fatih Atalay, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Parlamenter Suçlar Soruşturma Bürosu'na giderek Nazlıaka hakkında suç duyusunda bulundu.

'Kaçak su fezlekesi Meclis'te bekliyor'
CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın kişiler arasında aleni olmayan konuşmanın kayda alınarak konuşmaların basın yoluyla yayınlanması ve kamu görevini yapan hâkime hakaret suçlarını işlediği konusunda yeterli delil olduğuna kanaat getiren Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Anayasanın 83. Maddesi gereğince CHP'li Nazlıaka'nın dokunulmazlığının kaldırılması için TBMM'ye talepte bulundu. Eğer Meclis izin verirse hakkında ayrıca kaçak su kullanmakla ilgili de fezleke bulunan Aylin Nazlıaka, sadece bu fezlekeden ötürü 7 yıla kadar yargılanacak.

'Hesabını verecek'
SABAH Ankara'ya konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in Avukatı Fatih Atalay, "Sayın Aylin Nazlıaka hakkında ASKİ avukatları tarafından yapılan suç duyurusuna savcılık evvela takipsizlik kararı verdi. Sayın Nazlıaka da itirazı beklemeden, 'Gökçek'e yargı tokadı' diye zafer tweeti attı. Fakat ASKİ avukatlarının itirazı üzerine Ankara Sulh Ceza Hâkimliği, Nazlıaka hakkında kaçak su kullanmak gerekçesi ile fezleke düzenlenmesi gerektiği kanaati ile takipsizlik kararını kaldırdı. İşte ne olduysa bundan sonra oldu. Sayın Nazlıaka, attığı zafer tweetini unutmuşçasına Türk yargısı ve takipsizlik kararını kaldıran hâkim hakkında birbiri ardına hakaretamiz ve ithamlarla dolu tweetler attı. Sayın Nazlıaka da dokunulmazlığı kalkınca yüce Türk yargısı önünde hesap verecektir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'li Nazlıaka'ya yargı tokadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN