Türkiye'nin en iyi haber sitesi

1 Mart'a kadar taşının!

Şehir merkezindeki oto galerileri, 1 Mart'a kadar taşınmazsa, ruhsatı iptal edilerek mühürlenecek

1 Mart'a kadar taşının!
Büyükşehir Belediye Meclisi'nde, ikinci el oto alım satımı yapan oto galerilerinin Esenboğa Yolu Akyurt Kavşağı'nda yeni oluşturulan 2. el oto satım sitesi Otonomi'ye 1 Mart'a kadar taşınması kararı alındı. 2. Başkanvekili Nail Çimen başkanlığında Ocak ayı olağan toplantılarına devam eden Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Ankara'da ikinci el oto galerilerinin şehir dışına çıkartılmasıyla ilgili başkanlık yazısı görüşüldü.

TRAFİĞİ ENGELLİYORLAR
Yazıda, Ankara'da ikinci el oto alım satımı yapan iş yerlerinin yaygınlaştığı, apartmanların giriş katlarının oto galerileri tarafından kiralandığı, araçların da yol kenarlarında, kaldırımlarda ve yollarda sergilenmesi nedeniyle yayaların kaldırımlarda rahat yürümelerini, trafiğin de sağlıklı akışını engellediği belirtildi.

'ANKARA İÇİN TARİHİ KARAR'
Otonomi Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Erkoç, MASFED, BOD ve Otonomi ailesi olarak, oy birliğiyle alınan ve Ankara için tarihi nitelik taşıyan bu karardan dolayı İçişleri Bakanlığı, Ankara Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ile katkı sunan diğer kişi ve kurumlara teşekkür etti. Erkoç, "Emek, Bahçeli, Aydınlıkevler, Yenimahalle, Demetevler gibi birçok semtte LPG'li araçları ile insan hayatını tehlikeye atan, kaldırım ve yol işgalleriyle trafiği tıkayan ve hayatı zorlaştıran apartman altı galerilerin, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi kararı uyarınca binlerce araçlık stokları ile birlikte buraları boşaltarak Otonomi'ye taşınması ile şehirde büyük rahatlama yaşanacaktır" şeklinde konuştu.

YENİ ADRESLERİ OTONOMİ OLACAK
Büyükşehir Belediye Meclisi'nde oto galerilerin taşınmasıyla ilgili yaşanacak süreç hakkında şu ifadelere yer verildi: "2. el oto alım satımı yapan iş yerlerinin bu amaçla ayrılan bölgelerine taşınması için 1 Mart 2016 tarihine kadar süre verilmesine, süre sonunda taşınmayan iş yerlerinin ruhsatlı olup faaliyet gösterenlerin ruhsatlarının iptaline, taşınmaların sağlanmasını takiben, taşınmayan iş yerlerinin mühürlenerek faaliyetten men edilmesine. 2. el oto alım satımı yapan iş yerlerinin taşınmasına ilişkin başkanlık yazısı görüşmelerin ardından oy birliğiyle kabul edildi."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
1 Mart'a kadar taşının!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN