Akademik hainliğe STK'lardan tepki

Giriş Tarihi: 19.1.2016
Akademik hainliğe STK'lardan tepki

Milletin teröre karşı tek vücut olduğu bir dönemde PKK/HDP'nin tarafında olduklarını bir bildiriyle ilan eden sözde akademisyenlere bir tepki de başkentli STK'lardan geldi

Anaları evlatsız, çocukları babasız bırakan terör örgütü PKK'nın yanında yer alarak devleti katliam yapmakla suçlayan akademisyenlere bir tepki de toplumun "sivil" vicdanından geldi. Başkent İçkale Otel'de bir araya gelen yaklaşık 100 STK temsilcisi, şehirleri yakıp yıkan, kadın, çocuk, yaşlı demeden nice canlara kıyan PKK'ya destek veren akademisyenlerle ilgili kınama bildirisi yayımladı.

"AKREP YETİŞT İRMİŞİZ!"
Tüm STK'lar adına bildiriyi okuyan eski Kültür ve Turizm Bakanı, Yerli Düşünce Derneği Onursal Başkanı Yalçın Topçu, teröre destek imzaları atan sözde aydınlara sert tepki göstererek, "Ne acıdır ki onlarca yıldır akademisyen değil akrep yetiştirmişiz" dedi. Topçu, "Sözde insan hakları örgütleri, mankurt akademisyenler ve aydın görünümlü kalemşörler terörle mücadeleyi akamete uğratmak için tüm gayretlerini sergiliyorlar. En az 40 bin insanımızın canına kastetmiş terörü masum gösterip, gerekli operasyonların kınanmasını hiçbir akademik ahlak kabul etmez. Terörün yaktığı ateşten küçük bir kıvılcım bu sözde akademisyenlerin kendi ocaklarına düşmüş olsaydı acaba yine böyle düşünürler miydi?" diye konuştu.

"KÜRESEL PROJEDE PİYONLAR"
Devletin akan kanı durdurmak için başlattığı haklı mücadelesine karşılık bir ihanet senaryosunun devreye sokulduğuna dikkat çeken Topçu, atılan bin 128 imza ile terörün akademi ve kampuslardaki yüzünün de deşifre olduğuna dikkat çekti. Topçu, bu akademisyenlerin küresel bir projenin görevli piyonluğunu yaptığını kaydetti.

KAMPUS TERÖRÜ BİTİRİLMELİ
Devletin vatan ve millet adına girdiği mücadelesinin sürekli akademi ve üniversiteler aracılığıyla yıpratılmaya çalışıldığına dikkat çeken Topçu, "Devlet yılanların inine girmiştir. Millet de devletinin arkasındadır. Hainleri masum gösteren ve çanak tutan kampus terörü bitirilmeli" dedi. Topçu, "Dağdaki, köydeki, şehirdeki, Meclis'teki, kamudakileri derken kampuslardakileri de göz ardı etmemek gerekir" diye konuştu.

'90 YILLIK BİR PARTİDE AKIL TUTULMASI VAR'
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisinin kongresinde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a hakaret etmesine de değinen Topçu, "Kanla beslenen PKK'yı masum gösterip milletin iradesinin temsilcisine hakaret etmek akıl tutulmasıdır" dedi. Topçu, "Diğer partilerin siyasetçilerini siyasi ahlaka davet ediyorum. Ülkenin yüzde 52 ile seçilmiş Cumhurbaşkanına hakaret etmek yerine barışa ve kardeşlik için yakılan meşaleye destek vermelerin bekliyoruz. Varsa bir sıkıntınız, kimle alıp veremediğiniz varsa siyasi ahlak içerisinde çözüme gidin. Bölücü bildiriye 90 yıllık parti olarak imza atması akıl tutulmasıdır" ifadelerini kullandı.

SIRT SIRTA VERDİLER
Bildiriye imza atan STK'lardan bazıları şöyle: Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu, Yerli Düşünce Derneği, Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu, TRT Radyo Televizyon Personeli Sağlık ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı, TRT Vakfı, lılar ve Ankara'ya Hizmet Edenler Derneği, Türkiye Enerji Stratejileri ve Politikaları Araştırma Merkezi, Memur-Sen, ASKON, Uluslararası Sanatçı ve Edebiyatçılar Derneği...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akademik hainliğe STK'lardan tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN