Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dozerler giremeyince beden gücüyle yıktılar

Çankaya'daki metruk gecekonduların yıkımı sırasında ekipler türlü zorluklarla karşılaşıyor. Yıkım araçlarının giremediği bölgelerde elle yıkım gerçekleşiyor

Giriş Tarihi: 19.1.2016
Dozerler giremeyince beden gücüyle yıktılar
Sınırlarında kaçak yapıya izin vermeyen Çankaya Belediyesi, yıkım aracının ulaşamadığı noktalarda elle yıkım işlemi gerçekleştiriyor. Hafta içinde Zafertepe bölgesinde 20 kişilik yıkım ekibi, virane gecekonduların yıkımı için iş başındaydı. Çankaya Belediyesi kaçak yapıları yıkmaya devam ediyor. Boş, virane bir şekilde duran ve hem görüntü kirliliğine hem de vatandaşlar için can güvenliği tehdidi oluşturan gecekondular bir bir yıkılıyor. 2015 yılında 123 gecekonduda yıkım işlemi yapan ekipler, yeni yılın ilk yıkımını Zafertepe bölgesinde gerçekleştirdi.

15 GECEKONDU YIKILDI
Yıkım aracının giremediği noktalarda gerçekleştirilen çalışmada, 20 kişilik ekip elle yıkım yaptı. Kimsenin ikamet etmediği ve metruk bir şekilde bulunan 15 gecekondunun yıkımını gerçekleştiren ekipler, güvenlik şeridi sınırları içerisinde çalışmalarını gerçekleştirdi. Kaçak yapıya müsamaha göstermeyen Çankaya Belediyesi, gerek kendi rutin denetimlerinde gerekse vatandaştan gelen şikayet üzerine kaçak yapılarla mücadele etmeye devam edecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dozerler giremeyince beden gücüyle yıktılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN