Bakanlar Kurulu Pursaklar'da

'nın giriş kapısı Pursaklar'a yapılacak 4 dev proje için 4 bakanlık kolları sıvadı. Esenboğa Metrosu, Spor Vadisi, UPEM ve 200 yataklı hastane ilçeyi canlandıracak

Giriş Tarihi: 21.1.2016
Bakanlar Kurulu Pursaklar'da
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı Pursaklar'a yapacakları 4 dev proje için çalışmalara başladı. 4 bakanlığın yapacağı atılımlarla birlikte Pursaklar ulaşımdan eğitime, spordan sağlığa her alanda büyük bir değişim gerçekleştirecek. Pursaklar'ın yükseliş trendinde olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Selçuk Çetin, "Hükümetimiz ve Büyükşehir Belediyemizin desteği ile bölgemiz önemli bir gelişim havası yakaladı" diye konuştu.

SPOR BÖLGESİ OLACAK

Ulaştırma Bakanlığı'nın yapacağı Esenboğa Metrosu'nun yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın ilçeye dev bir spor vadisi kazandıracağını belirten Başkan Selçuk Çetin, sözlerini şöyle sürdürdü: "Dünyada nereye giderseniz gidin başkentlerinin havalimanlarında metro vardır. Sağ olsun Ulaştırma Bakanımız Binali Bey de geçtiğimiz günlerde açıkladı. Pursaklar'dan geçerek havalimanına kadar gidecek olan metro bölgeye artı bir değer katacak."

'İLÇE YÜKSELİŞ TRENDİNE GİRDİ'
Hükümetin ve Büyükşehir Belediyesi'nin ilçeye büyük önem verdiğini söyleyen Başkan Çetin, "Pursaklar için çok önemli bir ilçedir. Çünkü Ankara'nın giriş kapısı, şehrin de bir vitrinidir. Yıllar önce Esenboğa protokol yoluna baktığımızda hepsi tavuk kümesi gibi gecekondular vardı. Koskoca Türkiye Cumhuriyeti'nin başkenti bu haldeydi. Öncelikle hükümetimiz ve Büyükşehir Belediyemiz havalimanını ve yolunu dizayn etti. Tüm bu atılımlarla Kuzey Ankara gibi prestij projelerin hayata geçmesi ile bölgemiz bir hava yakaladı. Diğer gerçekleşecek olan icraatlarla Pursaklar şu anda yükseliş trendinde" ifadelerini kullandı.

200 YATAKLI HASTANE 1,5 YIL İÇİNDE TAMAM
İçişleri Bakanlığı'nın ilçeye yabancı polislerin yetiştirileceği bir polis okulu yapacağını söyleyen Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, "İçişleri Bakanlığımız ile belde belediyesi olduğumuz dönemde planladığımız bir çalışma vardı. Uluslararası Polis Eğitim Merkezi'nin (UPEM) çalışması bitti. Bunların dışında Sağlık Bakanlığımız ile yıllardır uğraştığımız 200 yatak kapasiteli bir devlet hastanesi projesi var. Bu hastanenin de yerini yine belediyemiz tahsis etti. Bakanlığımız bu hastanenin ihalesini yaptı. Oldukça ihtiyacımız olan bir projeydi. Çok şükür 18 ay içerisinde bu projeye kavuşacağız" dedi.

ÇEVRE ÜLKELERDEN POLİSLER GELECEK
Uluslararası Polis Eğitim Merkezi (UPEM) için tahsislerin yapıldığını aktaran Çetin, şöyle konuştu: "Bu polis merkezinde çevremizdeki ülkelerden gelen polisler eğitilecek. İçişleri Bakanlığımız da bu projeyi bekliyor. Sayın Başbakanımızın da yakın zamanda bu yönde bir açıklaması olmuştu."

25 MİLYON LİRAYA DEV SPOR VADİSİ YAPILACAK
İkinci önemli projeninhükümet endeksli Spor Vadisi projesi olduğunu söyleyen Çetin, "Belediyemizin tahsis ettiği araziye Gençlik ve Spor Bakanlığımızın dev bir spor kompleksi çalışması olacak. Biz buraya getirdik sayın bakanımızı, 'Buyurun, bizim burada uygun bir alanımız var' dedik. Sağ olsun Bakanımız Akif Bey de içerisinde stadı, spor salonları ve gençlik merkezi olan bir spor vadisi planlanıyor. Şu an zemin etüt çalışmalarını bitirdiler. Biz de belediye olarak destek oluyoruz. Bu bizim büyük bir hayalimizdi. Ortalama 25 milyon TL'ye mal olacak bu proje ile ilçemiz sporcu yetiştirecek" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakanlar Kurulu Pursaklar'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN