'Konvoy yapan küreme araçları nerede?'

Kar yağışı başkenti esir aldı. Büyükşehir'in çalışmalarıyla bulvar ve caddeler açılırken, ara sokaklar ise adeta buz pistine döndü. Vatandaş, "Konvoy yapan küreme araçları nerede" diye sordu?

Giriş Tarihi: 22.1.2016
'Konvoy yapan küreme araçları nerede?'
Başkentte gece saatlerinde başlayan kar yağışı tüm bölgelerde etkili oldu. Kar yağışı, Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin kar kürüme ve tuzlama çalışmaları sonucu ana arterlerde trafiği olumsuz etkilemezken, neredeyse tüm ilçelerde ara sokaklarda küreme ve tuzlama çalışmalarının zamanında yapılmaması nedeniyle sürücüler zor anlar yaşadı. Toplu taşıma araçlarının yollarda ilerlemekte zorlanması, sabah işyerlerine gitmek isteyen vatandaşların duraklarda uzun süre beklemesine yol açtı.

ARA SOKAKLAR KAPANDI
Kar yağışı nedeniyle birçok vatandaş toplu taşıma araçlarını tercih etti. Soğuk havada uzun süre duraklarda beklemek zorunda kalan ve trafikte ilerlemekte güçlük çeken tüm vatandaşlar dün birbirine şu soruyu sordu: "Kar yağmadan önce sokaklarda konvoy halinde duran küreme araçları şimdi nerede?". Uyarılara rağmen araçlarına kar lastiği takmayan bazı sürücüler de trafikte aksamalara yol açtı. Kar yağışı yayaların da zor anlar yaşamasına neden oldu. Yoğun kar yağışı ara sokakların tamamen kapanmasına neden oldu.

UÇAK SEFERLERİ ETKİLENDİ
Belediyelerin ana caddelere öncelik vermesi nedeniyle ara sokaklarda araçlar ve yayalar zor anlar yaşadı. Araçlar yokuşlardan zorlukla inebildi. Yayalar ise düşmemek için büyük gayret sarf etti. Gece saatlerinde dışarıda olan bazı vatandaşların Kızılay Meydanı Güven Park'ta kartopu oynadıkları gözlendi. Kar yağışı Esenboğa Havalimanı'nda uçak seferlerini de olumsuz etkiledi.

'ÇALIŞMALAR 7/24 SÜRECEK'
Karla mücadele çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Vedat Üçpınar, ana arter, bulvar ve caddelerin trafiğe açık tutulması için büyük gayret gösterdiklerini belirterek, şunları söyledi: "Kar yağışının dün geceden beri devam etmesi nedeniyle karla mücadele araçlarımız, temizledikleri caddelerin tekrar karla kapanması nedeniyle aynı caddelere birkaç kez girmek durumunda kalıyor. Özellikle kar koşullarına uygun olmayan lastiklerle trafiğe çıkan araçlar ya kayarak ya da kayıp kaza yaparak yolu kapatarak yolların trafiğin tıkanmasına neden oluyor. Bu da karla mücadele eden araçlarımızın o caddeye girişini engelleyerek gecikmelere neden oluyor. Vatandaşlardan ricamız, kar koşullarına uygun lastikli araçlarla trafiğe çıksınlar veya toplu taşıma araçlarını tercih etsinler." Üçpınar, ana arter ve caddelerin trafiğe açık tutulması için karla mücadele çalışmalarının 7/24 devam edeceğini bildirdi.

110 BULVAR 5 BİN CADDE AÇIK
Büyükşehir Belediyesi, gün boyu yoğun şekilde devam eden kar yağışına karşı 110 bulvar ve 5 bini aşkın caddede karla mücadele çalışması yaptı. Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından 709 araç ve vardiyalı çalışan 2 bin 500 personelle yapılan çalışmalarla, ana arter ve caddelerin trafiğe kapanmaması için yoğun mücadele verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Konvoy yapan küreme araçları nerede?'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN