Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Genç girişimci desteği ile kalkınma başarılır'

ANGİAD yönetimini ağırlayan Kalkınma Bakanı Yılmaz, 10. Kalkınma Planı çalışmalarının genç girişimcilerin desteği ile başarıya ulaşacağını söyledi

Giriş Tarihi: 26.1.2016
'Genç girişimci desteği ile kalkınma başarılır'
Ankara Genç İşadamları Derneği (ANGİAD) Yönetim Kurulu, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'ı makamında ziyaret etti. ANGİ- AD Başkanı Fatma Semiz ziyarette, bakanlığın Orta Gelir Tuzağı çalışmaları ve 10. Kalkınma Projeleri'ni yakından takip ettiklerini söyledi. Başkan Semiz daha sonra Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde yaşanan olaylarla ilgili endişelerini aktardı. Bölgeden çok yoğun bir göç yaşandığını vurgulayan Başkan Semiz, "İnsanlar önce işlerinden, sonra evlerinden ve memleketlerinden ayrılıyor. Eğitim durdu, gelir durdu. Bölgedeki iş adamları başkanlar bizlerden bir şeyler bekliyorlar, çözüm bekliyorlar. Bu konuda bakanlığınızın bir koruma şemsiyesi var mı onu öğrenmek istiyoruz" dedi.

"ENDİŞENİZ OLMASIN"
Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ise 10. Kalkınma Planı ve orta gelir tuzağına yönelik çalışmaların özellikle genç girişimcilerin desteğiyle başarıya ulaşacağına inandığını bildirdi. "Önümüzde seçimsiz bir 4 yıl var" diyen Bakan Yılmaz, bunun plan ve programların hayata geçirilmesi konusunda Türkiye için bir fırsat olduğunu kaydetti. Bakan Yılmaz daha sonra terör bölgelerinde yaşanan olaylara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Yılmaz, "Göç eden insanlara sosyal açıdan her türlü desteği sağlıyoruz. Her bakanlık güvenlik tedbirleri sonrasında kendi alanıyla ilgili rehabilitasyona dönük faaliyetler yürütecek. O ilçelerimizi bu halde elbette bırakmayacağız. Kentsel dönüşüm başta olmak üzere rehabilitasyon çalışmalar yapacağız. Bütün bu konularda endişeniz olmasın" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Genç girişimci desteği ile kalkınma başarılır'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN