Spor tesisinde alkol satmışlar

Giriş Tarihi: 27.1.2016
Spor tesisinde alkol satmışlar

TSYD Şubesi'nde inceleme yapan İl Spor Müdürlüğü, dernekte alkol tüketimi yapıldığını tespit edince Maliye Bakanlığı'nın "tahliye" tebligatı gönderdiği ortaya çıktı

Türk bayrağının logodan çıkarılmasının ardından cip ve minibüs skandalları ile gündeme gelen TSYD şimdi de tahliye şoku yaşıyor. Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü, içerisinde 19 Mayıs Stadı, amatör spor salonları ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü binasının da bulunduğu 19 Mayıs Spor Tesisleri'ndeki hazineye ait bölümü TSYD Ankara Şubesi'ne tahsis etti. Tesislerde yakın zamanda denetleme yapan Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Tesisleri Denetim Komisyonu, dernekte düğün, kokteyl ve restoran hizmetinin yanı sıra alkol tüketimi ve satışının yapıldığını tespit etti.

Araba yerli yerinde…
Logosundaki Türk bayrağının çıkarılmasıyla gündeme gelen TSYD'de yaşanan otomobil ve minibüs skandalları da hala sıcaklığını koruyor. TSYD Genel Başkanı Oğuz Tongsir eşine ait otomobili TSYD Ankara Şubesi'ne satmıştı. SABAH Ankara tarafından ortaya çıkarılan skandalın ardından TSYD'nin "Genel Başkan Oğuz Tongsir, 12 Ağustos 2015 günü eşinin arabasını 5-6 bin TL eksik bedelle derneğe satışını yapmış, aradan 6 ay geçmesine rağmen parasını alamamıştır" açıklamaları kamuoyunu tatmin etmemişti. Yaşanan skandalların ardından aracı geri gönderme kararı alan TSYD Ankara Şubesi'nin 06 TST 43 plakalı otomobili hala geri göndermediği öğrenildi.

Tebligat dernek yönetimine ulaştı
Komisyon ekibinin yapmış olduğu tespitlerin ardından hazırlanan raporu inceleyen Maliye Bakanlığı, dernek için tahsis edilen alanın amacı dışında kullanıldığını belirledi. Maliye Bakanlığı, şu an Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in imzasıyla Spor Genel Müdürlüğü'ne kesin tahliye talebi ile bir yazı gönderdi. Spor Genel Müdürlüğü, Bakanlık'tan gelen yazının ardından Ankara Valiliği aracılığı ile TSYD Ankara Şubesi'ne ihtarname yolladı. Gönderilen ihtarnamede tesisin boşaltılmaması durumunda yasal yollarla tahliyenin gerçekleştirildiği ifade edildi.

Sözünde DUR Kerem
TSYD Ankara Şube Başkanı ve TRT spor spikeri Kerem Öncel ise sessizliğini koruyor. Şaibeli makam aracının iade edileceği konuşula dursun araç yerli yerinde duruyor. TSYD'nin en önemli şubelerinden biri olan Ankara şubesinin yaşananlara kayıtsız kalışı üyelerin de tepkisine neden oluyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Spor tesisinde alkol satmışlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN