Yusuf YALKIN: Osmanlı küme düşmüştü!

Giriş Tarihi: 27.1.2016
Diyelim ki, Futbol Federasyonu ligler başlamadan şu soruyu sorsaydı; "Ey kulüpler, içinizde tüm maçlarını evinde oynamak isteyen var mı?.." Sanırım, büyük bir çoğunluk, öneriye "Olumlu yanıt" verirdi!
Bir ekip için bütün müsabakalarını kendi saha ve seyircisi önünde oynamak, ne kadar güzel olurdu; Değil mi? İlk etapta böylesine cazip geliyor insana! Ama bazen kazın ayağı öyle değildir.
İşte size bunun en çarpıcı örneği, Osmanlıspor… Bu takım, eğer iç sahada oynadığı maçlarla değerlendirilmiş olsaydı; şimdi küme düşmüştü. Üstelik de sonuncu olarak… Tablo son derece net… Osmanlıspor kendi sahasında oynadığı 9 maçta 2 galibiyet, 1 beraberlik aldı, 6 müsabakada da mağlup oldu!
Topladıkları 7 puan onları sonunculukta bırakırdı… Osmanlıspor'un dış saha performansı ise olağanüstü! 10 maçta 4 galibiyet, 3 beraberlik ve 3 yenilgi..
Sıralamadaki yeri ise 3.lük… Müthiş bir şey… Teknik yönetimin bu "Çelişkili görüntüyü" iyi irdelemesi gerekmez mi?
İç saha-dış saha performansındaki paradoks, Osmanlıspor'un en büyük sorunudur; hatta tek sorunudur. Çünkü kadroları, gerçekten bu ligin "İyi sayılabilecek" gücüne sahip!
Parasal en ufak sıkıntıları yok!
Psikolojik motivasyonları hep üst düzeyde… O zaman, "Nedir bu iç saha acizliği?.." İlk akla gelen, dondurucu soğuğu hiç eksik olmayan ve şehir merkezinden kilometrelerce uzaktaki stadın konumu...
Hiç sevimli bir yanı olmayan bu statta "Ahı gitmiş vahı kalmış Galatasaray'ı yenmek" ya da o dönemde "büyük krizler yaşayan Trabzon'dan 3 puan almak" sakın ola örnek gösterilmesin… Kronikleşmiş iç saha sorununu çözmek; M. Reşit Akçay'a düşer!
***
Gençlerbirliği ilk kez üst üste galip geldi!
Bu olumlu gelişmenin keyfinin yaşanmasına maalesef anlamsız bir şekilde birilerince sanki "İzin" verilmiyor!
Tutturmuşlar bir "Deli" lafını… Ya kardeşim, adam işin içine biraz da espri katarak, "G.Birliği'ne gelmek deliliktir" dedi.
Bunu söyleyen futbolculuk döneminde "Deli" lakaplı İbrahim Üzülmez… "Bu ortamda bu takımına gelmek delilik.
Zor bir görev ama, benim karakterimde zorlukların üstesinden gelmek var"
diyerek açıklama yapmasına rağmen, hala "Deli"ye takılmak, abesle iştigal! İbrahim'i kutlayın!
Onun gelmesiyle, "Boğulmak üzere olan bir takım" nefes almaya başladı...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yusuf YALKIN: Osmanlı küme düşmüştü!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN