Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Köpeğe İşkence vicdanları yaraladı

Aracın arkasına bağlanarak sürüklenen köpeğin dramı başkenti ayağa kaldırdı. Polise haber veren hayvanseverler, bu vahşetin cezasız bırakılmamasını istedi

Köpeğe İşkence vicdanları yaraladı
Kangal cinsi köpeğin Batıkent'te sahibi tarafından aracın arkasına bağlanarak sokak sokak sürüklenmesi başkentte her kesimden hayvanseveri ayağa kaldırdı. Hayvanseverler, metrelerce sürüklenmesinin ardından ağır yaralanan köpek ve söz konusu vahşeti başkentin orta yerinde sergileyen sahibi için yetkililere seslendi.

YAŞAR: GEREKEN YAPILA CAK

Yürek burkan eziyete tepki gösteren Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Sınırlar��mız içerisinde yaşanan bu olay kan dondurucu, gereken yapılacak" dedi. Yaşar, "İğrenç, insanlık dışı bir olay. Gücüm yetse sokakta bir tane hayvan bırakmam. Belediye olarak harekete geçtik. Veterinerlik Müdürlüğümüze talimat verdim, ilk olarak tedavisi yapılacak. Bakanlıkla da görüşüp hukuki süreci başlatacağız. Böylesi bir olayı kabul etmemiz mümkün değil. Sahipli hayvan olduğu için yasal sürece bağlı kalacağız ancak sahibini ikna edersek bu hayvanı barınağımıza almak istiyoruz. Gereken tüm adımları atacağız" diye konuştu. Üzücü olayın ardından yeni bir çalışma başlattıklarını da söyleyen Yaşar, "Benzer olayları önlemek adına Yenimahalle'yi karış karış gezecek, hayvan devriyesi atacağız" dedi. Yaşar, "Ekiplerimiz sokakta olan ya da eziyet gören hayvanları tespit ederek belediyeye bildirecek. Bizler de gerekli işlemleri başlatarak böylesi durumların yaşanmamsı adına önlem alacağız. Sokak hayvanları ile ilgili çalışmaları iki katına çıkaracağız" dedi.

'TEK DİŞİ KALMIŞ CANAVAR'
Olayı kaygı ve üzüntü verici olarak yorumlayan Hayvan Kurtarma Derneği Başkan Yardımcısı Fahri Köklü de "Hayvanla o adam yer değiştirmiş, insan olan bu kadarı yapamaz. O adam tek dişi kalmış bir canavar" dedi. Köklü, "Yıllardır yaşlandıklarında ölüme terk edilen hayvanlar artık genç yaşlarında sahiplerince şiddete uğrayıp katlediliyor. Maalesef bu korkunç olaylar Ankara'da 3-4 ayda bir gerçekleşiyor. Ben bu hayvanın bakım ve tedavisini üstlenmek istiyorum. Bir hayvanı ayakları açılsın diye akıl sağlığı yerinde olan hiçbir insanın başvurmayacağı bir yöntemle hastanelik eden bu adam acilen psikolojisi ele alınmalı, hastaneye yatırılmalı" ifadelerini kullandı.

'AĞIR YAPTIRIM OLMALI'
Konuşma ve şikâyet yetileri olmayan hayvanların toplumda ilk şiddet görenler olduğunu söyleyen Köklü, "Artık bu vahşete dur denilmeli. Önüne gelen hayvan sahiplenememeli. Yetkililere sesleniyorum, bizim canilere gücümüz yetmiyor. Hayvana eziyet her gün farklı boyutlara ulaşıyor. Bunun önüne geçmek için ağır yaptırımlar ve belirli standartlar getirilmeli. Ceza 60-70 TL'den daha fazla olmalı" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Köpeğe İşkence vicdanları yaraladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN