Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mamak yeniden doğuyor

Giriş Tarihi: 2.2.2016
Mamak yeniden doğuyor

Mamak Belediyesi kentsel dönüşümde attığı dev adımlarla rekora koşuyor. Mamak'ta uygulanan 7 ayrı kentsel dönüşüm projesi kapsamında toplam 30 bin gecekondu yıkıldı

Mamak Belediyesi uyguladığı kentsel dönüşüm projeleriyle ilçeyi adeta baştan inşa ediyor. Yürütülen dönüşüm projelerinin etaplarının bir kısmı tamamlanırken kalan etapların yapımı da hızla devam ediyor. 7 yılda toplam 30 bine yakın gecekondunun yıkıldığını kaydeden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Yıllarca çöplüğü, gecekonduları ve cezaeviyle anılan Mamak artık değişen ve gelişen yüzüyle anılıyor. Dönüşüm projelerinin içerisinde dev rekreasyon alanları, iş merkezleri, spor kompleksleri, eğlence ve dinlenme alanları, çocuk oyun alanları ve hastane gibi bir çok sosyal imkan var. Mamak dönüşümünü günden güne tamamlıyor" diye konuştu.

VATANDAŞLA ANLAŞIYORUZ
Türkiye'nin en geniş kapsamlı kentsel dönüşümünü yaşayan ilçelerin başında Mamak'ın geldiğini belirten Akgül, daha sonra şunları söyledi: "İlçemizde 7 kentsel dönüşüm projemiz devam ediyor. Projeleri Mamaklılarla birlikte hazırlıyoruz. Yaptığımız toplantılarda vatandaşımızın istediği ayrıntıyı projeye dâhil ediyoruz. Böylece vatandaşımızın dilediği, istediği dönüşümü uygulamış oluyoruz. Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yürütülen Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 7 milyon metrekare alanda yer alan 13 bin 400 gecekondudan 8 bin 715 hak sahibiyle anlaşıldı ve 4 bin 393 gecekondu yıkıldı."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mamak yeniden doğuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN