Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Konut almak için uygun zaman'

Mebuskent'in yatırımcısı Aymor Grup Yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Ayhan "Alımı ertelemiş vatandaşlar önümüzdeki iki üç ayı iyi değerlendirmeli" dedi

Giriş Tarihi: 4.2.2016
'Konut almak için uygun zaman'
Başkentin en prestijli projelerinden Mebuskent'in yatırımcısı Kürşat Ayhan, mart, nisan aylarından itibaren konut fiyatlarında artışların hızlanacağını, önümüzdeki iki-üç ayın alım için uygun zaman olduğunu bildirdi. Ankara'nın yeni gözde yaşam bölgesi Karacakaya'da Mebuskent'i hayata geçiren Aymor Grup'un Yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Ayhan 1 Kasım 2015 seçimleri sonrası sandıktan çıkan tek parti hükümetiyle istikrarın sağlandığına vurgu yaparak 2016'da sektörde canlanmanın başladığına işaret etti. Ayhan, gayrimenkul fiyatlarının şu an dipte olduğunu, ancak inşaat yatırımcılarının, piyasadaki durgunluktan dolayı şu zamana kadar fiyatlara yansıtamadıkları maliyet artışlarını, talepteki canlanma paralelinde mart, nisan aylarından itibaren giderek artan bir şekilde yansıtmaya başlayacağını dile getirdi.

ŞİMDİ ALANLAR KÂRLI
Önümüzdeki dönemde gayrimenkul fiyatlarındaki artışların hızlanacağını ifade eden Ayhan, "Alım için şimdi uygun zaman. Alımı ertelemiş vatandaşlar önümüzdeki iki üç ayı iyi değerlendirmeli. Şimdi alanlar karlı çıkacak" dedi. Çakırlar'daki 388 dönümlük bir alanda kurulan Mebuskent'te konutların bu yıl içinde teslimiyle hayat başlayacak. 332 villa ve 10 bloktan oluşan Mebuskent 4-5 bin kişilik bir nüfus barındıracak. Zengin yeşil alanlar ve zengin sosyal imkânlarla üst düzey bir yaşam kalitesi sunan Mebuskent, doğa ile iç içe spor, sosyal faaliyetler, yaygın bisiklet kullanımı ve komşuluk ilişkileri ile canlı bir sosyal hayat vaat ediyor. Şehrin gürültüsü ve kirliliğinden uzaklaşmak isteyenlere bol oksijenli bir ortam sunan Mebuskent, halen yüzde 87'ye ulaşan oranıyla Türkiye'nin en büyük yeşil alana sahip konut projesi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Konut almak için uygun zaman'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN