Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tatilin tadı tiyatroyla çıkar

Büyükşehir Belediyesi Başkent Tiyatroları'nda sahnelenen "Ben Kukla Değilim" ile "Kalp Limanı" adlı çocuk oyunlarına başkentin minikleri büyük ilgi gösterdi

Giriş Tarihi: 6.2.2016
Tatilin tadı tiyatroyla çıkar
Büyükşehir Belediyesi Başkent Tiyatroları'nın sahnelediği "Ben Kukla Değilim" ve "Kalp Limanı" adlı çocuk oyunları büyük ilgi görüyor. İlk, orta ve lise öğretim okullarının yarıyıl tatiline girmesiyle boş zamanlarını kültürel etkinliklere ayıran çocukların adresi, Başkent Tiyatrolarının sergilediği çocuk oyunları oldu. Gençlik Parkı Tiyatro Salonu'nda çocuk izleyicilerle buluşan oyunlar, yoğun talep üzerine kapalı gişe olarak sahnelenirken, çocuklar kadar büyükler tarafından da keyifle izleniyor. Başkent Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Tahir İkiler'in yazarlığını, Şevket Çetin'in yönetmenliğini yaptığı "Ben Kukla Değilim" adlı kukla oyunu, çocuklarla birlikte yetişkinleri de geleneksel Türk tiyatrosuyla buluşturuyor.

22 YILDA 44 ÇOCUK OYUNU

Başkent Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Tahir İkiler, çocuk oyunlarına başkentli miniklerin gösterdiği ilgiden memnuniyet duyduklarını ifade ederek, "1994 yılında kurulan Başkent Tiyatrosu'nda, Ankaralı minik seyircilerimize her yıl 2, toplamda 44 farklı çocuk oyunu sergiledik. Bu oyunların bir tanesini modern tiyatro örneklerini taşıyan çocuk oyunlarına ayırırken, diğer oyunda da mutlaka geleneksel Türk tiyatromuza, yani Karagöz ve kukla oyunlarına yer veriyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tatilin tadı tiyatroyla çıkar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN