Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Korkma Aylin işin hazır!

Bugün CHP'de Yüksek Disiplin Kurulu toplanıyor. Poster krizinin kilit ismi Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın partideki durumu bu toplantıda netleşecek Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, ihraç tehlikesiyle karşı karşıya olan Nazlıaka'ya mesaj gönderdi: Telaş etme, ASKİ'de Kaçak Su Dairesi'nde işin hazır...

Korkma Aylin işin hazır!
Cumhuriyet Halk Partisi'nde uzun süredir kamuoyunu meşgul eden Atatürk'ün portresini kim indirdi? Sorusuna cevap birtürlü bulunamazken parti faturayı iddiaları ortaya atan Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'ya kesti. CHP İzmir Milletvekili Zeynep Altıok'un TBMM'deki odasında bulunan Atatürk posterini indirdiği iddia edilirken konuyu doğrulayan ancak isim vermeyen Aylin Nazlıaka, partiden ihraç talebi ile Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edildi. Parti genel merkezinde bugün saat 10.00'da toplanacak Parti Meclisi , kendisi de Parti Meclisi üyesi olan Nazlıaka'nın disipline sevkini görüşecek. CHP tüzüğüne göre, PM üyelerinin disipline sevki için yine PM kararı gerekiyor.

SÜMEN ALTI EDECEK Mİ?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'ten Nazlıaka'ya ilginç bir teklif geldi. Daha önce kaçak su kullandığı gerekçesi ile Aylin Nazlıaka ile polemik yaşayan Başkan Gökçek, Nazlıaka'ya ASKİ'de Kaçak Su Daire Başkanlığı teklifinde bulundu. SABAH Ankara'ya konuşan Gökçek, "Nazlıaka'nın fazla telaşa düşmemesi lazım. Ben kendisine ASKİ'de daire başkanlığı vereceğim. Kaçak Su ile ilgili daire başkanlığında güzel görev yapacağına inanıyorum. Endişe etmesin. Nazlıaka'nın görevi kaçak su ile mücadele edecek. Elbette Kaçak su dairesinin başına gelen kişi daha öncede kaçak su ile haşır neşir olan kişilerle ilgili gerekli işlemleri yapacak. Bu Nazlıaka'nın dürüstlüğü gereği yapması gereken bir iş. Kendi dosyasını da sümen altı edip etmeyeceğini birlikte izleyeceğiz" şeklinde konuştu.

NAZLIAKA KORKUYOR

Aylin Nazlıaka'nın gerçekleri açıklamaktan korktuğunu ifade eden Başkan Gökçek, "Aylin Nazlıaka önseçimde kazandığı oyların tamamını bana borçludur. Onu milletvekili yapan benim. Kimsenin bundan kuşkusu yok. Zaten bütün CHP'lilerde aynı şeyi söylüyor. Ancak burada bir kopma var. Nazlıaka bazı gerçekleri söylemekten korkuyor. Korkmasının sebebi özellikle Zeynep Altıok'un parti içerisindeki mezhepsel yakınlıkları dolayısı ile bir gücünün olması. Burada Nazlıaka yalnız kalıyor"dedi. CHP'deki Atatürk posteri krizinin içerisinde yer alan isimlerden biri olduğu iddia edilen İzmir Milletvekili Zeynep Altıok'un CHP lideri Kemal Kılçdaroğlu'nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu'nun samimi arkadaşı olduğunu belirten Başkan Gökçek, " Nazlıaka konusu CHP içerisinde değişik bir şekilde gelişiyor. Bir kere olayın arkasında yatan şey doğrudan doğruya aslına kadınların arasında geçen bir problemdir. Zeynep Altıok, Kılıçdaroğlu'nun eşinin en samimi arkadaşlarından biridir. Zaten onu milletvekili yaptıranda aynı şekilde aynı kişidir. Ama buna karşılıkta Nazlıaka ile Altıok takışınca Selvi Hanım, Altıok'un yanında yer aldı. Nazlıaka yalnız kaldı ve Nazlıaka'yı harcadılar. Bir ceza verecekler mi? Benim yaptığım açıklamaların ardından ufak bir ceza ile geçiştirecekler. Halk arasında bir tabir vardır; şiş almak diye, kamuoyunun şişini alacaklar ve olayı halletmiş olacaklar" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Korkma Aylin işin hazır!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN