Sabah gelen kara anında müdahale

Başkentte sabah saatlerinde başlayan kar yağışı tüm kenti beyaza boyadı. Kar yağışı özellikle şehrin yüksek semtlerinde etkili olurken, Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yaptıkları çalışmalarla caddelerin tümünü trafiğe açık hale getirdi

Giriş Tarihi: 7.2.2016
Sabah gelen kara anında müdahale
Ankara'da sabahın ilk saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı kenti etkisi altına aldı. Ankara Büyükşehir Belediyesi ve diğer ilçe belediyeler kar yağışı sebebiyle tüm imkânlarını seferber ederken trafikte yer yer olumsuzluklar yaşandı. Bazı Ankaralılar ise çocuklarıyla kar topu oynayarak, karın zevkini çıkardı. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı yetkilileri, Ankara'da saat 03.00 civarında başlayan ve kesintisiz olarak yağmaya devam eden kar yağışına anında müdahale ettiklerini belirtti. Yapılan çalışmalar sonucunda ana arter, bulvar ve caddelerin tümünün trafiğe açık hale getirildi. Kar yağışının özellikle Ankara'nın doğu bölgelerinde yoğun olduğuna dikkat çeken yetkililer, sadece bazı köy yollarının sabah saatlerinde kapalı olduğunu buralara da gönderilen ekiplerle yolların trafiğe açık hale getirilmeye başladığını belirtti. Merkez ilçeler başta olmak üzere tüm bulvar ve caddelerde, Fen İşleri Daire Başkanlığı'ndaki 709 adetlik araç filosu, 2 bin 500 personelle çalışıldığını belirten yetkililer, çalışmalarının aralıksız olarak 3 vardiya halinde kentin dört bir tarafında devam edeceğini bildirdi.

ACİL MÜDAHALE TİMİ OLUŞTURULDU
Mamak Belediyesi'de yoğun kar yağışının başlamasıyla birlikte herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için çalışmalarını sürdürdü. Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan "Acil Müdahale Timleri" bölgeye sevk edilerek kar mesaisine başladı. Mamak'ı 9 bölgeye ayırarak sistemli bir şekilde karla mücadele çalışması yürüten ekipler ilçe sınırları içerisinde herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için 3 vardiya halinde çalışıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sabah gelen kara anında müdahale
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN