Matematiğiniz kaçtı sizin!

CHP'lilerin İzmir'de 2.40 TL olan ulaşım ücretlerine sessiz kalıp Ankara'da son yapılan zamla 2.35 TL olan ulaşım ücretlerini protesto etmesi espri konusu oldu

Giriş Tarihi: 8.2.2016
Matematiğiniz kaçtı sizin!
Ankara'da ulaşım ücretleri, 19 ay sonra geçtiğimiz hafta yapılan zamla 2.35 TL'ye çıkarıldı. İzmir'de toplu ulaşım ücretlerinin 2.40 TL'ye çıkarılmasına karşın bu artışa sessiz kalan CHP'liler Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne yürüdü. Protestoları anlamsız bulan başkentliler, "Siz önce İzmir'e bakın" yorumunda bulundu. Ulaşım ücretlerinin İzmir'de daha pahalı olmasına rağmen tamamen ideolojik bir yaklaşımla yapılan protestoların vatandaş nezdinde bir karşılığının olmadığı da ifade edildi.

ÇİFTE STANDART
CHP'lilerin İzmir'deki ulaşım fiyatlarına rağmen Ankara'da yapılan ulaşım zammını protesto etmesi çifte standart olarak yorumlandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi yeni yılla birlikte ulaşım ücretlerini 2.40 TL'ye çıkarırken Ankara'da 5 TL olan otobüs kartları için 6 TL ücret talep etmeye başladı. CHP Ankara Milletvekili Necati Yılmaz başkentteki ulaşım ücretleri ile ilgili Başbakan Ahmet Davutoğlu'na yazılı soru önergesi verirken yine CHP Ankara Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Ali Haydar Hakverdi ilginç bir eyleme imza atarak TBMM 012 plakalı resmi makam aracı ile yolcu taşımacılığı yaptı. Mamak'tan aldığı yolcuları Kızılay'a, götürerek eylem yapan CHP'li Hakverdi adeta skandala imza attı. Hakverdi'nin sadece resmi görevlerde kullanılması gereken resmi plakalı araçla eylem yaparak 237 sayılı Taşıt Kanunu'nu hiçe saydığı ortaya çıktı.

'YÜZLERİNE GÖZLERİNE BULAŞTI'
Konu ile ilgili olarak SABAH Ankara'ya konuşan Büyükşehir belediye Başkanı Melih Gökçek'in Avukatı Fatih Atalay, "Hukukçu bir milletvekilinin sırf şov maksatlı olarak suç işlemesini hayretle karşıladım. Kanun açık ve TBMM'nin beyefendiye aracı tahsis amacı belli. CHP'li İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin her yıl yaptığı ulaşım zammına sesini çıkarmayanlar, maalesef bu sefer eylemlerini de yüzlerine ve gözlerine bulaştırmışlardır. Yasa koyucu makamında bulunan kişilerin yasaları hiçe sayarak yaptıkları şovun hukuk dünyasında karşılığını bulacağını düşünüyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Matematiğiniz kaçtı sizin!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN