Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2 aylık karanlık hırsızlara yaradı

Dikmen'de 2 aydır sokakları karanlığa gömülen 8 mahallede artan hırsızlık ve taciz vakaları vatandaşı korkutuyor

2 aylık karanlık hırsızlara yaradı
Çankaya'ya bağlı Dikmen'de bulunan 8 mahallede yaklaşık iki aydır sokak lambaları yanmıyor. "Mahalleler korku filmi sahnesini aratmıyor" diyen Çakır Mahallesi Muhtarı Muharrem İlbaş, "İnsanlar sokağa çıkamıyor, hırsızlardan malımızı kurtaramıyoruz. Ne kadınlar sokağa çıkabiliyor ne de çocuklar okuluna gidebiliyor" diye konuştu.

"OKULA GİDEMİYORLAR"
Haftalardır karanlık sokaklarda evin yolunu bulmaya çalıştıklarını belirten muhtar İlbaş, "İki aydır 8 mahallede yanan bir tek lamba yok. Başkentin göbeğinde Dikmen merkezde ışıksız kaldık. Haftalardır akşam saat 19.00'dan sonra dışarı çıkamaz olduk" dedi. İlbaş, "Evlerin ışığı olmasa sokakta yolumuzu bulamıyoruz. Burada dört okul var. Okulların öğlenci olan öğrencileri bu lambalar yüzünden okula gidemez oldu. Çoğu veli korkudan gönderemiyor. Akşam çıkan öğrenciler evlerine gidemiyor. Bazı aileler birkaç gündür çocuklarını okula gönderemiyor. Mahalleli tedirgin, hırsızlık ve taciz olayları yaşandı, yaşanmaya da devam ediyor. Gece işten dönen özellikle kadınlar taciz olayları nedeniyle diken üstünde. Vatandaş cep telefonu ya da el fenerinin ışığıyla yolunu bulmaya çalışıyor" diye konuştu.

'ONLARCA KEZ ARADIK GELEN YOK'
Her gün onlarca kez yetkili yerleri aradıklarını belirten muhtar Muharrem İlbaş, "Haftalardır aradığımız tamirci ve teknikere ulaşamıyoruz. 'Şikayetiniz kaydedildi' diyorlar ondan sonrası yok" dedi. İlbaş, "Görevli arkadaşlarımız gelecek demeleri üzerinden bir ay geçti. Genelde muhatap bulamıyoruz telefonumuzu açanlar da 'Oturduğunuz sokak kaç metre, mahallede kaç lamba var?' gibi sorular soruyor. Ben nereden bileyim! Duraktan eve aile refakati başladı resmen. Kadın ve çocuklar duraktan öteye evlerine gidemiyor. Sokaktan eve geçmek büyük cesaret istiyor. Biz ışığı yanan, güvenli mahalleler, sokaklar istiyoruz. Dikmen'in birçok mahallesi aynı sorunu yaşıyor" şeklinde konuştu.

'KORKU FİLMİ SAHNESİNE DÖNDÜ'
Osman Temiz Mahallesi Muhtarı Serdar Çiftçi ise, "Hırsızlar da tabi bu karanlığı fırsata çevirdi. Bir haftada 6 aracın akü ve çeşitli ekipmanları çalındı" dedi. Çiftçi, "Başta sokaklara park ettiğimiz araçlarımız olmak üzere evimiz, malımız her şeyimiz tehlikede. Her gün bir hırsızlık olayıyla uyanıyoruz. Benim mahallemde hırsızlık ve taciz olayları arttı. Çok mağduruz. Hava karardıktan sonra burası korku filmi sahnelerini aratmıyor. Bir yetkili, muhatap istiyoruz. 1-2 saatte tüm arıza çözülebilecekken iki aydır bize neden işkence ediliyor?" diye sordu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2 aylık karanlık hırsızlara yaradı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN