Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2 bin 500 miniğe ücretsiz tiyatro

Giriş Tarihi: 12.2.2016
2 bin 500 miniğe ücretsiz tiyatro

Gölbaşı Belediyesi tarafından ilçede bulunan 2 bin 500 okul öncesi ile ilkokul öğrencisine 'Mucize Sensin' ve 'Karagöz'ün Bahçesi' adlı çocuk oyunlarının ücretsiz gösterimi yapıldı

Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür ve Kongre Merkezi'ndeki ücretsizoyunlar, iki gün boyunca toplam 6 seans olarak gösterime sunuldu. Gösterimlerin birinci gününde Anadolu Jet Çocuk Tiyatrosu'nun yeni oyunu "Mucize Sensin; animasyon ve çizgi film kahramanlarının süper yeteneklerinden etkilenen Keremcan adlı karakterin onlar gibi olağanüstü güçlere sahip olmayı istemesini konu aldı. Oyun geleceğimizin teminatı çocuklarımızın zihnini karıştıran çizgi filmlerin olumsuz etkisinin yok edilmesini, her çocuğun özel olduğunu, doğaüstü güç diye bir şey olmadığını, çocukların kendileriyle barışık olmalarını sağlamayı ve başarının sırrını gerçekçi ve uygun bir dille anlatıyor.

İkinci gün karagöz

Gösterimlerin ikinci gününde ise Karagöz'ün Bahçesi, çocuklarla buluştu. Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay "Çocuklarımız bizlerin geleceği. Onları mutlu etmek, onları geleceğe hazırlamak, sağlıklı bireyler olarak yetiştirmek görevlerimizden en önemlisidir" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2 bin 500 miniğe ücretsiz tiyatro
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN