Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni Mamak projesi 10'uncu etaba ulaştı

Dünyanın en büyük kentsel dönüşümü olan Yeni Mamak'ta 10 etapta ilerleme kaydedildi

Giriş Tarihi: 13.2.2016
Yeni Mamak projesi 10'uncu etaba ulaştı
Büyükşehir Belediyesi, TOKİ ve Mamak Belediyesi işbirliğiyle yürütülen ve toplamda 11 etaptan oluşan Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi masaya yatırıldı. Mamak Kentsel Dönüşüm Koordinasyon Merkezi'nde gerçekleşen toplantıda hızla ilerleyen projede geçen süreç ve dönüşüm aşamaları görüşüldü. Toplantıya Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Gökşin, Büyükşehir Özel Projeler ve Dönüşüm Daire Başkanı Hayri Korkmaz, Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Yunus Aluç, Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Proje Koordinatörü Ercan Kınacı katıldı. Mamak'ın vitrini olarak anılan dönüşüm projesinin konuşulduğu toplantıda, Şahapgürler ve Üreğil mahallerini kapsayan dokuzuncu, Yeşilbayır ve Küçükkayaş mahallerini kapsayan onuncu etabın plan çalışmaları, çevre düzenleme ve rekreasyon çalışmaları ele alındı.

"DEĞERİ ARTIYOR"
Akgül, "Daha önce kentin vitrini konumunda gecekonduların görüldüğü alanda modern konutların yükseldiğini görmek hem görsel kirliliğin önüne geçiyor hem de mahallelerin değerini artırıyor. Kentsel dönüşümü uzlaşı kültürüyle yürütüyoruz" diye konuştu.

RAKAMLARLA 'YENİ MAMAK'
Toplam 7 milyon metrekare alan üzerinde uygulanan ve 14 mahalleyi kapsayan Yeni Mamak projesi aynı zamanda dünyanın en büyük kentsel dönüşüm projesi olma özelliğine sahip. Toplam 11 etaptan oluşan projede 50 bin konut, 500 iş merkezi, dev rekreasyon alanları bulunuyor. Üçte biri konut, üçte ikisi yeşil alan olan projede bugüne kadar 8 bin 715 hak sahibi ile anlaşma sağlandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni Mamak projesi 10'uncu etaba ulaştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN