Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkente Teknopark dopingi

İvedik Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Gültekin "15 bin kişiyi istihdam edecek Teknopark Ankara'nın vizyonuna katkı yapacak" dedi

Giriş Tarihi: 14.2.2016
Başkente Teknopark dopingi
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, İvedik Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gültekin ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Toplantıda İvedik'in yaptığı çalışmalar hakkında bilgi veren Gültekin, Teknopark Ankara Projesi'nden de bahsetti.

15 BİN KİŞİ ÇALIŞACAK

Amaçlarının bölge firmalarının gelişmesine katkı sağlamak olduğunu dile getiren Gültekin, "Yaklaşık 200 dönüm arazi üzerine kurulacak olan Ankara Teknopark'ın üst yapı yatırımları tamamlandığında, kiralanabilir kapalı ofis ve ticari alanların net büyüklüğü yaklaşık 100 bin metrekare olacak. Laboratuar ve deney alanları, üretim birimleri, üniversitenin bilimsel ve teknolojik birimlerinin bulunacağı Teknopark'da 500 firmanın faaliyet göstermesi, bu firmalarda da 10 bini yüksek vasıflı Ar-Ge personeli, 5 bini destek ve üretimde çalışacak eleman olmak üzere yaklaşık 15 bin kişinin istihdam edilmesi bekleniyor. İstanbul'dan sonra Türkiye'nin en büyük ikinci Teknokentini kuruyoruz" dedi. Projenin bölge firmaları için Ar-Ge ve inovasyon açısından önemli olduğunu söyleyen Başkan Yaşar da "Yenimahalle, ticaret ve sanayi bakımından önemli merkezleri barındırıyor. Yenimahalle'de bulunan sanayi bölgelerimiz Ankara'nın hatta tüm ülkenin sanayisine çok büyük katkılar sağlıyor. Çok güzel bir proje ve bölge firmaları için Ar-Ge ve inovasyon açısından önemli bir proje. Şimdiden Ankara'mız ve ülkemiz için hayırlı olsun" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkente Teknopark dopingi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN