Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Keçiören Meydanı' metrodan önce yaya trafiğine açılacak

Giriş Tarihi: 15.2.2016
'Keçiören Meydanı' metrodan önce yaya trafiğine açılacak

Keçiören'de metro yaya çıkışlarını da içine alan 20 bin metrekarelik bölgede meydan çalışmaları hızlandı. Yeşil alan ve zemin düzenlemeleri devam ediyor

Büyükşehir Belediyesi, Keçiören'e yeni bir meydan kazandırılması için çalışmalarını sürdürüyor. İlçenin girişindeki yaklaşık 20 bin metrekarelik alana dekoratif aydınlatma direkleri yerleştirildi, zemin ve yeşil alan düzenlemeleri de devam ediyor. Kişi başına düşen araç sayısında Türkiye'de ilk sırada bulunan Ankara'da meydanları araç trafiğine de kapatmayarak kent içi ulaşım ağını akıcı hale getiren Büyükşehir Belediyesi, güncel ihtiyaçlar doğrultusunda yeni meydan düzenlemeleri de yapıyor. Bu amaçla Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ve Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı'nın ortak çalışmasıyla Keçiören'in girişinde Belediye, Kaymakamlık ile yapımı devam eden Keçiören metrosu yaya çıkışlarını da içine alan bölgede meydan çalışmaları yürütülüyor.

FARKLI BİR ÇEHRE KAZANDI
Granit ve bazalt kaplama taşların kullanıldığı, 17 bin metrekare sert zemin ve 3 bin 500 metrekare yeşil alandan oluşan dev alan, son olarak 55 dekoratif aydınlatma direğiyle donatıldı. Elektrik bağlantılarının da yapıldığı direklerin gece aydınlatması ve ışıklandırılan Kaymakamlık binasıyla ilçe girişine farklı bir çehre kazandırıldı. İçinde oturma grupları, amfi tiyatro, gezinti yerleri, havuz ve miting alanlarının da yer alacağı meydan, inşaat çalışmalarının tamamlanmasının ardından Ankaralıların hizmetine sunulacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Keçiören Meydanı' metrodan önce yaya trafiğine açılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN