Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Çingene Kovma Parası' diye PKK'ya haraç topladılar

Giriş Tarihi: 17.2.2016
'Çingene Kovma Parası' diye PKK'ya haraç topladılar

Başkentte pazar ve hal esnafını haraca bağlayarak PKK'ya finans sağladığı belirlenen 25 kişilik şebeke şok operasyonla çökertildi

Ankara'daki hal ve pazarları haraca bağlayan ve buradan elde ettiği gelirle terör örgütü PKK'ya finans sağladığı iddia edilen şebeke operasyonla çökertildi. Yapılan operasyonda 25 kişi gözaltına alınırken daha önce de PKK propagandası yapmak suçundan sabıkalı CHP'li Çankaya Belediyesi'nde memur olan Zeki K. de gözaltına alındı.

ESNAFI DÖVEREK PARA ALDILAR
Hal ve tezgâhlardan sorumlu Pazarcılar Odası'nın şikâyeti ile açılan dosya PKK'ya dayandı. Konuyla ilgili inceleme başlatan Ankara polisi Pazarcılar Odası tarafından yasal olarak her gün kurulan hal ve pazarlardaki tezgâhlardan topladığı çöp ve temizlik ücretlerinin yanı sıra esnafın bir şebeke tarafından haraca bağlandığını öğrendi. Haraç toplayan şebekenin malum hal ve pazarlarda tezgâh sahibi, PKK sempatizanı insanlar olduğu tespit edildi. Şebekenin pazar ve hal esnafından döverek haraç topladığı ortaya çıktı. Haraç vermeyen esnafın tezgâhını kaldıran şebekenin, "Çingene kovma parası" adı altında haraç topladığı belirlendi. Ankara Emniyeti Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü polisi PKK'ya finans sağladığı iddia edilen şebekeye operasyon düzenledi. 6 aylık teknik ve fiziki takibe alınan şebeke yapılan operasyon ile etkisiz hale getirildi. Yapılan operasyonda 25 kişi gözaltına alındı. Ali G. ve Akan A.'nın şebeke lideri olduğu belirlendi. Çankaya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'nde memur olan ve daha önce PKK propagandasından sabıkalı olan Zeki K.'nin de şebekenin önemli isimlerinden olduğu kaydedildi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Çingene Kovma Parası' diye PKK'ya haraç topladılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN