Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkent Tiyatroları seyirci rekoru kırıyor

Büyükşehir Belediyesi Başkent Tiyatrolarında sahnelenen oyunlar kapalı gişe oynanıyor. Genel Sanat Yönetmeni İkiler "Bu sezon repertuvarımızda bulunan toplam 7 oyunu, 40 binin üzerinde başkentli izledi" dedi

Giriş Tarihi: 18.2.2016
Başkent Tiyatroları seyirci rekoru kırıyor
Büyükşehir Belediyesi Başkent Tiyatrolarındaki oyunlar, Başkentlilerin yoğun ilgisi nedeniyle kapalı gişe oynanıyor. Ekim 2015 tarihinde başlayan tiyatro sezonunda Başkent Tiyatroları repertuvarındaki 4 büyük 2 çocuk oyununu, sezon başından itibaren 40 binin üzerinde Başkentli izledi. Tiyatro sezonunun başladığı bu yıl başından itibaren 'Asrı Saadet', 'Nar-ı Aşkın Yolculuğu', 'Kalp Limanı', 'Bir Adam Yaratmak', 'Kaç Baba Kaç', 'Ben Kukla Değilim' adlı oyunlardan 95 gösterimle Ankaralı tiyatroseverlerin karşısına çıkan Başkent Tiyatrosu'nu, bu sezon başından itibaren 40 binin üzerinde her yaş ve meslekten başkentli izledi. Başkent Tiyatroları, hizmete girdiği 1994 yılından itibaren, geleneksel ile modern tiyatro örneklerinin yer aldığı oyunlarla Başkentlilerin karşısına çıkmayı ilke edindi. Büyükşehir Belediyesi'nin en önemli sanatsal etkinliklerinin başında yer alan Başkent Tiyatrosu'nda, bu sezon sahnelenen oyunlar yüzde 97 gibi doluluk oranıyla kapalı gişe olarak sahneleniyor.

MİSAFİR BİR OYUN DA VAR

Başkent Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Tahir İkiler, henüz sezonun ortasında olunmasına karşın adeta izleyici rekoru kırdıklarını ifade ederek, Ankaralıların oyunlara gösterdiği ilgiden dolayı çok memnun olduklarını söyledi. Eski ve yeni oyunlardan oluşan Asr-ı Saadet, Nar-ı Aşkın Yolculuğu, Kalp Limanı, Bir Adam Yaratmak, Kaç Baba Kaç, Ben Kukla Değilim adlı oyunların sahnelendiğini belirten İkiler, Başkent Tiyatroları'nın kendi oyuncu kadrosu tarafından sergilenen oyunlarının dışında 'Mucize Sensin' adlı misafir bir tiyatro oyununa da kapılarını açtığını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkent Tiyatroları seyirci rekoru kırıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN