Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Güvenlik engelledi sonra tekrar geldiler

Giriş Tarihi: 18.2.2016
Güvenlik engelledi sonra tekrar geldiler

AVM'nin 6. katından el ele atlayarak yaşamlarına son veren Yunus ve Melisa aynı saatlerde iki kez intihara teşebbüs etti. İlkinde güvenlik engelledi ancak ikinci deneme ölümü getirdi

Ankara'nın göbeği Kızılay'da bulunan bir AVM'nin en üst katına çıkarak intihar eden 15-16 yaşarındaki iki genç arkalarında hüzün ve şüphe bıraktı. Çeşitli iddiaların ortaya atıldığı intihar olayında gençlerin iki kez intihara kalkıştığı ve olayda güvenlik görevlilerinin ihmali olduğu iddia edildi. Savcılığın, söz konusu katta bulunan iki güvenlik görevlisi hakkında soruşturma başlattığı öğrenildi.

AVM'DEN ÇIKARILDILAR
Yetkililerden edinilen bilgiye göre, Yunus Ö. ve Melisa A. 15 Şubat Salı günü geldikleri AVM'de saat 19.00 sıralarında el ele binanın 6. katındaki merdiven korkuluklarına yaklaştılar. Birkaç dakika etrafı gözetleyen gençler, yine el ele merdiven korkuluklarına çıkmaya çalışırken güvenlik görevlilerinin fark etmesiyle aşağı indirildi. Görevliler tarafından korkuluklardan indirilen iki genç, AVM dışına çıkarıldı. Aradan dakikalar geçtikten sonra gençler tekrar AVM'ye girdi ve intihar için ilk çıktıkları yere tekrar geldiler. El ele tutuşan ve güvenliği atlatan 10. sınıf öğrencileri etraftakilerin şaşkın bakışları arasında hızla kendilerini merdiven boşluğuna bıraktı. Savcılık, intihar girişimini fark ederek gençlere müdahale eden ancak ikinci denemede zafiyet gösterdikleri gerekçesiyle söz konusu güvenlik görevlileri için soruşturma başlattı.

ÖNCE YUNUS SONRA MELİSA
Olayın görgü tanıklarından olan bir AVM çalışanı, iki gencin aynı anda atladığını, önce Yunus'un yere çakıldığını ardından da Melisa'nın düştüğünü söyledi. Olayın şokunu hala atlatamadıklarını söyleyen çalışan, "Saat 19.30-20.00 sıralarıydı büyük bir çığlık, ses duyduk. İlk düşen erkekti, biz dışarı çıkamadık etrafa saçılan kemik parçaları ve kan yüzünden. AVM'nin lambaları ve merdiven kenarlarına çarpa çarpa düştüler. 5 dakika içerisinde ambulans geldi. Her yer kan içerisindeydi. Erkek olan düştüğü anda öldü. Etrafa çok çarptığı için kafa ve vücudunda parçalanmalar vardı. Kız ise düştüğünde hala ölmemişti. AVM içerisindeki doktor olan bir müşteri hemen kalp masajı yaptı ancak kurtaramadı" diye konuştu.

'ASLINDA ÖLÜME ÇOK UZAKTILAR!'
Öte yandan Yunus ve Melisa'nın okullarından edinilen bilgide, iki gencin okullarına düzenli gelip gittikleri, sosyal ortam ve arkadaşları arasında sevilen kişiler oldukları öğrenildi. Okul çalışanı, "Hayat dolu iki güzel çocuktular. Ne bir kötü alışkanlıkları ne de bağımlılıkları vardı. Etraflarında sevilen uyumlu öğrencilerdi. Derslerine düzenli gelir, sınavlarına özen gösterirlerdi. Pırıl pırıl her okulun isteyebileceği iki öğrenciydi. Aklım almıyor, ölüme bu kadar uzak iki çocuğun intiharlarını kabullenemiyorum. 260 kişilik okulumuz yasta, olaydan etkilenen öğrencilerimiz için 4 psikolog okulumuzda" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güvenlik engelledi sonra tekrar geldiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN