Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şaibeli satış araştırılsın

Can Dündar'ın 2 milyon liralık evini MİT TIR'larını durduran Tümgeneral Celepoğlu'nun avukatına 5 milyon liraya satması emlakçıları da şaşırttı Emlakçılar Odası Başkanı Hacı Ali Taylan, "Can Dündar evini altınla restore ettirmiş olsa bile en fazla 2 milyona satabilir. Şaibeli satış araştırılmalı" dedi

Şaibeli satış araştırılsın
Can Dündar'ın Karakusunlar'daki Rönesans Sitesi'nde bulunan tripleks villasını MİT TIR'larını durduran Tümgeneral Hamza Celepoğlu'nun avukatı Sönmez Ahi'ye satmasının yankıları sürüyor. O bölgedeki hiçbir villanın 5 milyon TL etmeyeceğini vurgulayan Emlakçılar Odası Başkanı Hacı Ali Taylan, "Ankara şartlarında işadamları dahil kimse o villayı böylesi bir fiyatla almaz, fiyat şaibeli araştırılmalı" dedi. "Normal bir tripleks villa için alınan 5 milyonluk rakama gülüyoruz" diyen Taylan "Gülüyoruz çünkü insan aklıyla dalga geçiyorlar. 650 metrekare ve hiçbir artı değeri olmayan sade bir ev için bir köy kuracak paranın verilmesi normal değil" diye konuştu.

ALTINLA KAPLATSA SATAMAZ

Taylan, "Bakın bu satış şüpheli, alıcısı da öyle. 21 dönümlük bir arazi üzerine kurulan ve tamamı standart olan evlerin hiçbiri bu fiyatı etmez. Can Dündar evini altınla restore ettirse en fazla 2 trilyona satış yapabilir. 5 trilyon derse gülerler adama. Alan ya enayi ya da başka amaçlar, hesaplar karşılığında alındı. Diğer türlüsü mümkün değil" dedi. "O bölgedeki evlerin ortalama fiyatı 1 trilyon 700 bin TL." diyen Taylan "Dündar'ın evinin edeceği değer taş çatlasın 2 milyon. 5 milyon TL'ye aynı yerden 2-3 villa alınır. Demek ki bu ev işin sadece görünen boyutu. Sıradan bir al sat işine uzaktan yakından benzemiyor" görüşünü dile getirdi.

PARA AKTARILMIŞ OLABİLİR

Dündar'ın villası seyir ve mülk değerini her geçen gün katlayan Ankara'nın en değerli arazisinde bulunuyor. Çankaya ilçesi sınırlarında bulunan Karakusunlar ortalama 3 katlı standart villalardan oluşuyor. Villaların sahipleri ise gazeteci ve işadamlarından oluşuyor. Sıradan bir kazançla birçok insanın bölgedeki villaları alamayacağına dikkat çeken emlak müşavirleri, Paralel Yapı'nın bu ev üzerinden Dündar'a para aktarmış olabileceğini düşünüyor.

DAHA ÖNCE DE GÜNDEM OLDU
Can Dündar'ın Ankara Karakusunlar Mahallesi'nde bulunan Rönesans Sitesi'ndeki tripleks evi daha önce de gündeme gelmişti. Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin ODTÜ sınırından geçecek olan yeni yol çalışması nedeniyle marjinal sol gruplar ODTÜ çevresinde çadır kurarak, sözde ormanlık alana kalkan olma eylemi yapmıştı. Bu marjinal gruplara ilk destek gazeteci Can Dündar'dan gelirken, Dündar'ın ODTÜ ormanı ile iç içe olan Park Rönesans Sitesi'nde villa sahibi olduğu ortaya çıkmıştı.

İHANET MANŞETİNİN BEDELİ Mİ?
Cumhuriyet Gazetesi'nin MİT TIR'ları ile ilgili ihanet manşetinin perde arkasını araştıran savcılık, Can Dündar ile MİT TIR'larını durduran Tümgeneral Hamza Celepoğlu'nun avukatı Sönmez Ahi'nin sürpriz bir alışverişine ulaşmıştı. Söz konusu manşetten günler sonra Dündar'ın tripleks evini fahiş fiyata Ahi'ye sattığı ortaya çıkmıştı. Bu tespit üzerine savcılık Ahi ve avukat ortağı Bekir Mustafa Yılmaz'ı gözaltına almıştı. Villayı ofis olarak kullanan FETÖ'cü 2 avukat da aranıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şaibeli satış araştırılsın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN