Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İlk destek Diyanet'ten sıra sizde

İşitme engellilere Kur'an öğreten Sincan Müftülüğü şimdi de umre hediye edecek Diyanet, 18 bin engelli için umre fiyatını indirdi. Geri kalanı bağışla karşılanacak

İlk destek Diyanet'ten sıra sizde
Sincan Müftülüğü ile İslami Eğitim Derneği ortaklaşa bir projeye imza atarak ilçede bulunan işitme engellilere Kuran-ı Kerim okumayı öğretti. Uzun süredir devam eden eğitimlerin ardından sertifikalarını alan öğrenciler bir hayallerinin daha gerçekleşmesi için Sincan Müftüsü Osman Şener'den bir ricada bulundu. Kutsal topraklara giderek umre yapmak isteyen ancak ailelerinin maddi durumlarının kısıtlı olması nedeniyle bu hayallerini gerçekleştiremeyen gençler için yardım kampanyası başlatan Şener, ilk olarak Diyanet İşleri Başkanlığı ile görüştü. Sincan'dan gelen bu teklifi olumlu karşılayan Diyanet İşleri Başkanlığı aynı zamanda gençler için ilk yardımı yapan kurum oldu.

280 DOLAR İNDİRİM

Başkanlık bin 300 Dolar olan umre tarifesini işitme engelli gençler için bin 20 Dolar'a indirdi. Hedeflenen para yardımsever vatandaşların da desteği ile toplanırsa 18 işitme engelli kutsal topraklara giderek umre hayallerini gerçekleştirecek. SABAH Ankara'ya konuşan Sincan Müftüsü Osman Şener, "Kuran-ı Kerim eğitimi ve öğretimi verdiğimiz 40 kadar işitme engelli kardeşimiz bize Umre'ye de gitmek istediklerini aktardı. Ailelerinin maddi durumu olmadığı için kutsal topraklara gidemeyen gençler için bir yardım kampanyası başlattık. Bu kampanyaya ilk destek Diyanet İşleri Başkanlığımız'dan geldi. Başkanlığımız umre fiyatını bu gençler için indirirken şimdi sıra hayırsever vatandaşlarımıza geldi. Gençlerimizden birini kutsal topraklara götürmek isteyen bir vatandaşımız bizimle görüştükten sonra gerekli parayı Diyanet'in açtığı hesap numarasına o öğrencimiz adına yatırması yeterli olacak. Ankara genelinde başlattığımız bu kampanyaya katkıda bulunacak vatandaşların olduğuna inanıyorum" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlk destek Diyanet'ten sıra sizde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN