Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Onlar ağaç da bunlar değil mi?

CHP Milletvekili Aylin Nazlıaka, Kaptanpaşa Sokak'taki evine 10 kilometre uzaklıktaki ODTÜ'de gerçekleşen iki ayrı ağaç katliamında tek satır açıklama dahi yapmadı. Nazlıaka, tam 975 kilometre uzaklıktaki Artvin'e ise koşa koşa gitti

Onlar ağaç da bunlar değil mi?
Cumhuriyet Halk Partisi'ndeki Atatürk portresinin indirilmesi krizi ile adından son dönemlerde sıkça söz edilen Milletvekili Aylin Nazlıaka, Artvin Cerattepe'ye giderek eylem yaptı. Kendisini sözde doğa sevdalısı olarak gösteren CHP'li Aylin Nazlıaka'nın Çankaya İlçesi Kaptanpaşa Sokak'taki evine yaklaşık 10 kilometre uzaklıktaki ODTÜ'de üniversite yönetimi tarafından gerçekleştirilen ağaç kesimlerine tepki göstermeyip Ankara'ya yaklaşık 1000 kilometre uzaklıktaki Cerattepe'ye giderek ağaç eylemi yapması, "Onun ağaç sevgisi ideolojik" yorumları yapılmasına neden oldu. ODTÜ yönetimi tarafından Eymir Gölü kenarında ve kampus içerisinde onlarca ağaç kesilmişti.

ŞİRİN GÖZÜKMEYE ÇALIŞIYOR
Aylin Nazlıaka'nın parti tabanına şirin gözükmeye çalıştığını belirten AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu, "Aylin Nazlıaka'nın derdi ağaç değil. Bunlar ya kendilerini kendi mahallelerine kabul ettirme ya da geleceğe yönelik kredi biriktirmek için yapılan geçici, anlık ve sahte ağaç severliktir. Bunu Taksim'de 11 ağaç için bağıranların Yalova ve Diyarbakır'da ses çıkarmadıklarını da gördük. Dolayısıyla amaçları ağaçları korumak değil. Ağaç kesip yol kapıyorlar. Mesele ağaç olsa kesmezler. Aylin Nazlıaka bu tür çıkışları iş yapmaktan çok haber olmak için yapıyor. Kendi partisine, mahallesine ve tabanına şirin gözükmek için bu eylemlere gidiyor. CHP'nin bir çok vekili yeşil severlik konusunda istikrarlı olmadı" dedi.

AYLİN ORAYA GİTTİYSE MESELE AĞAÇ DEĞİL
CHP Ankara Milletvekili Nazlıaka'nın Cerattepe'ye eyleme gitmesine sosyal medyada da tepki gösterildi. Bazı vatandaşlar, "Aylin Nazlıaka Artvin'e eyleme gidiyor ise meselenin ağaç olmadığı anlaşılmıştır" derken bazıları ise, "Atatürk posterini hallettiniz şimdi Cerattepe'desin" yorumlarını yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Onlar ağaç da bunlar değil mi?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN