Basketbol Okulu alt yapının lokomotifi

Giriş Tarihi: 25.2.2016
Basketbol Okulu alt yapının lokomotifi

Mamak Belediyesi'nin iki yıl önce gençleri Türk basketboluna kazandırmak için açtığı Basketbol Okulu'nda kayıtlar sürüyor

Basketbola gönül veren çocuk ve gençleri Türk basketboluna kazandırmayı hedefleyen Mamak Belediyesi, iki yıl önce hizmete açtığı Basketbol Okulu ile geleceğin dev adamlarını pota ile buluşturmaya devam ediyor. Minik, küçük, genç, yıldız erkek ile minik, küçük ve yıldız kız kategorilerinde hem kız hem de erkek öğrencilerle çalışmalara hız veren Basketbol Okulu'nda, sıçrama ve kuvvet antrenmanlarının yanı sıra smaç pozisyonunda çalışmalar yapılarak, antrenmanlara eğlence de katılıyor. Basketbol okulunun basketbol altyapısının lokomotifi olduğunu belirten Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Amacımız çocuklarımıza spor eğitimi ve spor ahlakı vermenin yanı sıra, TBL 1.Ligi'nde oynayan Mamak Belediyesi DSİ ve ülkemizin altyapısına sporcu kazandırmak. Altyapı olarak çok ciddi bir çalışma içerisindeyiz. Haydi Çocuklar Basketbol Okulumuza" diye konuştu.

300'ü aşkın sporcu

Geleceğin basketbol yıldızları arasına katılmak için sıkı bir eğitimden geçen öğrenciler cuma, cumartesi, pazar ve pazartesi günleri saat 18.30'da Mamak Belediyesi Spor Salonu'nda çalışmalarını sürdürüyor. Mamak'ta büyük ilgi gören Basketbol Okulu'nda 220 alt yapı sporcu ve 84 alt yapı takım oyuncusu bulunuyor. Mamak Belediyesi Basketbol Okulu Antrenörü Suha Demircan koordinatörlüğünde gerçekleştirilen basketbol antrenmanlarında yardımcı antrenörler de bulunuyor. Eğitimlerde farklı yaş gruplarından çocuklar basketbolun inceliklerinden teknik yönlerine kadar sıkı bir eğitimden geçiyor. Kayıtların sürekli devam ettiği basketbol okuluna kayıt yaptırmak isteyen 5 yaş üzeri çocuklar ve gençler 1 fotoğraf, kimlik fotokopisi ve sağlık raporu ile başvurabilecek.
5 maçta 5 galibiyet

Minik basketbolcular katıldıkları yarışmalardan da başarılı derecelerle dönüyor. 16 takımlı grubunda yapmış olduğu maçlarda 5 maçta 5 galibiyet alan minik kız takımının yanı sıra, yıldız kız takımı da kendi grubunda yaptığı maçlar sonucunda 12 takım arasından 9. olarak maçlarını tamamladı. 12 takımlı grupta 5. sırada yer alan küçük kız takımının da maçları halen devam ediyor. Erkeklerde ise minik erkek takımı ilk grubunu 3. olarak tamamlayarak yarı finale çıkmaya hak kazanırken, küçük erkek takımlarının maçları ise henüz başlamadı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Basketbol Okulu alt yapının lokomotifi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN