Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ufka Yolculuk'a rekor başvuru

Giriş Tarihi: 26.2.2016
Ufka Yolculuk'a rekor başvuru

Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları'na bu yıl 351 bin 820 kişi başvurdu. Dereceye girenlere Umre seyahati, tablet ve 15 bin TL para ödülü verilecek

Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü'nce, dünya çapında katılımla düzenlenen "Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları"na bu yıl 351 bin 820 kişi müracaatta bulundu. Kulüp Başkanı Adem Öztürk, yarışmaya belirlenen sınav yerlerinde katılmak isteyenler için başvuruların tamamlandığını, online olarak sınava katılmak isteyenler için ise başvuruların "ufkayolculuk.com" sitesinden 29 Mart'a kadar yapılabileceğini belirtti.

PARA ÖDÜLÜ 15 BİN TL

Yarışmaya katılım oranının kendilerini sevindirdiğini ifade eden Öztürk, 351 bin 820 katılımcıdan başarılı olanlara umre seyahati, tablet bilgisayar ve 15 bin lira para ödülü verileceğini bildirdi. Her Müslüman'ın bilmesi gereken temel bilgileri öğrenmesini amaçlayan yarışma, bu yıl Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Özafşar'ın, "İmam Nevevi'nin Riyazü's Salihin" isimli eserinden yarışmaya özel olarak derlediği "Riyazü's Salihin'den 1001 Hadis Seçkisi" adlı kitap üzerinden yapılacak.

DEĞERLERE BAĞLI NESİL
Son Peygamber Platformu'nun proje ortağı olduğu yarışmayla, gençlerin bedensel, zihinsel olarak sağlıklı, zinde, milli, manevi, ahlaki, sosyal ve kültürel değerlere bağlı nesiller olarak yetişmesine katkıda bulunulması amaçlanıyor. Türkiye'nin en geniş katılımlı sivil yarışma organizasyonu olma özelliğine sahip etkinlik, Türkiye'de Türkçe, dünya genelinde ise internet üzerinden İngilizce olarak yapılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ufka Yolculuk'a rekor başvuru
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN