Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Engelli çift minik Kutay için yardım bekliyor

Engelli Ramazan ve Güldane Çelik çifti, 2.5 yaşındaki çocukları Kutay'a iyi bir gelecek hazırlamak istiyor. Ancak ne gelirleri yeterli ne de sağlıkları yerinde

Giriş Tarihi: 1.3.2016
Engelli çift minik Kutay için yardım bekliyor
Engelli Ramazan ve Güldane Çelik çifti, 2,5 yaşındaki çocukları Kutay'a iyi bir gelecek hazırlamak için çalışıyor. Epilepsi hastası Güldane Çelik (26), 5 yaşındayken vurulan yanlış iğne yüzünden sol kolunu kullanamıyor. Eşi Ramazan Çelik (35) de 18 yaşında futbol oynarken kafasının kale direğine çarpması sonucu omuriliğinin hasar görmesi nedeniyle tekerlekli sandalyeye mahkum. Etimesgut'ta yaşayan Çelik çifti, 5 yıl önce birbirlerine ilk görüşte aşık olup ailelerinin itirazına rağmen yıldırım nikahıyla evlendi. Çiftin 2,5 yıl önce de çocukları Kutay dünyaya geldi.

AİLELERİ DE İLGİLENMİYOR
Ailelerinden maddi olarak destek alamayan Çelik çifti, engelli maaşları ve Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımlaşma Derneği'nin katkılarıyla hayatlarını sürdürüyor. Güldane Çelik, oğlunun herhangi bir engeli bulunmadığını belirterek eşine ve oğluna bakmakta güçlük çektiğini anlattı. Oğlunun bakıcısının kısa süre önce "Artık bakamayacağım" diyerek ayrıldığını söyleyen anne Çelik, "Eşim kendisini idare edemiyor, ikisine yetişemiyorum. Daha iyi bir eğitim alması için Kutay'ı kreşe vermek istiyoruz" dedi.

'BİZİ BOŞ VERİN, KUTAY KURTULSUN'
Türk Silahlı Kuvvetleri Rehabilitasyon Merkezi'nde iki haftadır fizik tedavi gördüğünü söyleyen Ramazan Çelik de "8-9 sene öncesine kadar yürüyordum. Hastane masrafları çok olduğu için karşılayamadık. Ben de çok önemsemeyince hastalığım iyice ilerledi. Eşim de engelli, bana bakarsa çocuğuma bakamıyor. Bizi boş verin, çocuğumuzun geleceğini kurtaralım bize yeter" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engelli çift minik Kutay için yardım bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN