Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yusuf YALKIN: Futbol keyfi!

Giriş Tarihi: 1.3.2016
Gençlerbirliği'ne gelmesinin ardından yakaladıkları başarıyla ilgili spekülasyonlar yapıldığını ifade ediyor İbrahim Üzülmez… Akhisar galibiyetinden sonraki açıklamasında bunu açıkça ortaya koydu.
İşin sırrını monta, taktığı eldivene, giydiği kıyafete bağlayanlara belli ki çok içerlemiş… Haklı da… Bu işi bu kadar basite indirgemenin, emeğe saygısızlık olduğunu defalarca yazdım.
Haksızlık ediyorsunuz dedim… Üzülmez'i bu tür anlamsız ve banal şeylerle değerlendirmek yerine, dağılmaya başlamış bir ekibi, bu noktaya nasıl taşıdığına, nasıl toparladığına, bunun için neler yaptığına bakmak lazım dedim.
Ama kimileri nedense bunu anlamak istemedi! Üzülmez, son noktayı koyma gereksinimini hissetti sanırım ve "Bu işler montla eldivenle olmaz. Başarıyı yakalamak için emek lazım, mücadele lazım, azim lazım, oyunculara öz güven aşılamak lazım. Herkes mont giyer, eldiven giyer, ayakkabı giyer. Bu işin sırrı çalışmak ve istemektir. Çalışmaz ve üretmezseniz sahada başarılı olamazsınız" dedi.
Kolay değil, 6 maç oynayacaksınız, 15 puan toplayacaksınız!
Yani bir çok ekibin ilk yarıda toplayamadığı puandan fazla… Bir insanın ismi değildir önemli olan, yaşı da değildir, deneyimli olması da… Önemli olan yaptıklarıdır, ortaya koyduklarıdır… Unutmayın, Fatih Terim A.Gücü'nü, Ersun Yanal G.Birliği'ni çalıştırmaya başladıklarında İbrahim'den farkları yoktu. Ankara'dan nerelere gittiklerini biliyorsunuz!..
Tekrarlamama gerek yok.
Hayat böyle bir şeydir; bir yerden başlamanız gerekir. Neden aynı yükselişi İbo göstermesin?
Akhisar
maçını izleyenler artık şunu iyice gördü.. G.Birliği, takım olmuş… Ekipte güven, dayanışma, istek ve mücadele azmi üst seviyede!
Galip gelmek tabii ki çok önemli ama "Takım ruhunu yakalamak" daha da anlamlı!
***
Osmanlıspor'u izlemekten büyük keyif alıyorum… Futbolun temel özelliğini sadece rakamlarda aramak hata!
Oyunun seyri içinde estetik anlamda, göze hoş gelen şeyler yapmak da çok değerlidir.
Tribündekilere haz verir… M. Reşit Akçay'ı iç sahada ve deplasmanda ekibine oynattığı güzel futbol için kutlamamız lazım. Neden?
Türkiye'de
genelde yavan futbol oynanıyor. 3- 5 ekip dışında keyif veren yok!
Sadece sonuca odaklanan, özellikle de rakibin oyununu bozmaya yönelik doneler içeren, görsellikten uzak, bıktırıcı bir çok maç izlemedik mi? Osmanlıspor da bu olumsuzluk yok işte… Kazansalar da, kaybetseler de, oynadıkları futbol ayırdığınız zamana değiyor!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yusuf YALKIN: Futbol keyfi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN