Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İkinci el galeriler otonomi ilan etti

Oto galerilerinin yürütmeyi durdurma kararı aldırması Büyükşehir'in elini kolunu bağladı. Adeta otonom (özerk) hale gelen galeriler kaldırım işgalini sürdürüyor

Giriş Tarihi: 4.3.2016
İkinci el galeriler otonomi ilan etti
Büyükşehir Belediye Meclisi kararı gereği 1 Mart'a kadar Akyurt'ta inşa edilen Otonomi'ye taşınmaları istenen 2. el oto galericiler, Oto Galericileri Derneği (ANODER) tarafından alınan yürütmeyi durdurma kararıyla adeta otonom (özerk) hale geldi. Büyükşehir Belediyesi'nin elini kolunu bağlayan kararla birlikte, yasal olarak mühürlenmeleri ve ruhsatları iptal edilmesi gereken galeriler, yine kaldırımların tek sahibi gibi hareket ediyor.

ZABITAYA KARARI GÖSTERDİLER
Zabıta ekipleri, Valilik koordinesinde dün de Emniyet güçleriyle birlikte Emek Bişkek Caddesi'nde (eski 8. Cadde) bulunan oto galerilere gitti. Oto galeri sahipleri ve dernek yöneticileri, Büyükşehir Zabıta Daire Başkanı Abdurrahman Karabudak'a, Ankara 15. İdare Mahkemesi'nden ANODER'in aldırdığı yürütmeyi durdurma kararını gösterdi. Bunun üzerine Büyükşehir Belediyesi'nin ilgili birimleriyle gerekli görüşmeleri yapan Karabudak, oto galerilerinin bulunduğu ilçelerde işlem yapılması için yasal süreci bekleyeceklerini ve yasal süreç boyunca herhangi bir işlem yapmayacaklarını belirtti.

YASAL SÜREÇ BEKLENECEK
Karabudak, konuyla ilgili yaptığı açıklamada: "1 Mart uygulamalı Meclis kararımız neticesinde, ilçe zabıta müdürlüklerimiz ve Büyükşehir Zabıta Daire Başkanlığı ekiplerimiz, karara uyan ve uymayan işyerleriyle ilgili gerekli tespitleri yaptı. Tespitlerden sonra da Emniyet Müdürlüğü ekiplerimizle birlikte Emek Bişkek Caddesi'ne geldik. Ardından, esnafın ve ilgili sivil toplum kuruluşlarının buna karşı mahkemeden yürütmeyi durdurma kararı aldıkları beyanları üzerine, ilgili kararı inceledik. Büyükşehir Belediyesi Hukuk Müşavirliği'nin de 15. İdare Mahkemesi tarafından bu kararın alındığını teyit etmesinden dolayı bir işlem yapılamayarak, mahkeme sonucunu beklemek üzere ekiplerimiz ayrıldı. Bu karar, tüm ilçelerimiz için geçerlidir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İkinci el galeriler otonomi ilan etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN