Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sakarya Mahallesi trafo mağduru

Giriş Tarihi: 7.3.2016
Sakarya Mahallesi trafo mağduru

Hastane, işyeri ve okulların bulunduğu Sakarya Mahallesi'ndeki "trafo" sorunu "Güler misin ağlar mısın?" dedirtiyor

Ulucanlar Caddesi ve Sakarya Mahallesi'ni bağlayan kavşakta kaldırımın üzerindeki elektrik trafosu çevre sakinlerini isyan ettirdi. Trafoda kaçak olduğunu söyleyen Murat Sevindi, "Eskidi, dökülüyor. İçine giren yağmur suyuyla akıma kapılacağız. Sürekli kedi giriyor, şartel atıyor, artık yorulduk" dedi.

'55 YILDIR BEKLİYORUZ'
Trafonun hemen yanında büfe işleten Sevindi, "8,5 yıldır burada trafo korkusuyla ekmeğimi kazanmaya çalışıyorum. Her gün korkuyla açıyorum büfemi" dedi. Yetkili mercilere başvurduklarını ancak sonuç alamadıklarını belirten Sevindi, "Çok kez belediyeye dilekçe verdik, en son TEDAŞ geldi, 'Burayı kaldıracağız' dediler ancak bir yıl geçti bir adım atılmadı. 1960'tan beri burada bu sorun yaşanıyormuş, ben 8 yılına şahidim. 55 yıldır bu mahalle trafo mağduru. Biz bu trafonun kaldırılmasını istiyoruz. Bu bölgenin dağıtım yeri Siteler, orada Çiğiltepe'de TEDAŞ'ın yeri var. Bu trafoyu çok rahat oraya taşıyabilirler" diye konuştu. Trafodaki kesintilerin en önemli nedeninin içeriye giren kediler olduğunu öne süren Sevindi, "Yan tarafında çürüyen aradan içeriye sürekli kedi giriyor, hemen şarteller atıyor. İki güne bir 'kedi girdi elektrik gitti' olayı yaşıyoruz" dedi. Sevindi, "Geçen gün içinden 3-4 tane kedi ölüsü çıkardılar. Kedi girdiği anda bölge en az iki saat elektriksiz kalıyor. Yanı başımızda hastane var onlar, pastaneler herkes elektriksiz kaldığı için ürünleri bozuluyor. Saatlerce ekiplerin gelmesini bekliyoruz. Can korkumuz var. İtfaiye geliyor kedileri çıkarıp gidiyor. Artık kedi girdi elektrik gitti, yaz geldi trafo patlar mı? korkusundan kurtulmak istiyoruz. Korkuyoruz, elektrik akımı cana mal olmasın. Kimsenin başına bir iş gelmeden bu sorun çözülsün" şeklinde konuştu.

'CAN KORKUMUZ VAR'
Trafonun yanındaki taksi durağında çalışan Yusuf Bayramoğlu ise, "Duraktaki 40 arkadaşımızla dilekçe verdik, 'Tamam' dediler gelen yok. 30 yıldır korkuyla çalışıyorum, hayati tehlikemiz var" dedi. Bayramoğlu, "Her ay dilekçe veriyoruz, bu sokak ve caddede çalışan tüm esnaf başvuru yaptı ancak sonuç çıkmadı. Benim bildiğim Ankara'da bundan başka trafo kalmadı, hepsi değiştirildi. Endişeliyiz çünkü elektrik kaçağı var, trafonun birçok yeri çürüdü. Sürekli kedi giriyor, 2-3 güne bir kedi yüzünden elektrik kesiliyor. Trafo ile duvar duvarayız. 40 taksici arkadaşımla korka korka oturuyoruz durakta yaz mevsimlerinde içeriye giremiyoruz. Çünkü yazın trafo çok ısınıyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sakarya Mahallesi trafo mağduru
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN