Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Güdül'ün kadın lastik tamircisi işinde erkekler kadar başarılı

Giriş Tarihi: 8.3.2016
Güdül'ün kadın lastik tamircisi işinde erkekler kadar başarılı

Güdül'de lastik tamirciliği yaparak geçinen 2 çocuk annesi Fatma Mutlucan Yıldırım kadınların, erkek işi olarak görülen pek çok işi rahatlıkla yapabileceklerini söyledi

Güdül'de lastik tamirciliği yapan 1981 doğumlu 2 çocuk annesi Fatma Mutlucan Yıldırım, azimli ve hırslı olduktan sonra kadınların her işi yapabileceğini söyledi. Kadın olarak zor bir mesleğin üstesinden gelmeyi başarmış olmanın en güzel örneklerinden birini sergileyen Yıldırım, "Lastik tamirciliği işini eşimden öğrendim. Eşim, belediyede çalışmaya başlayınca iş bana düştü ve Güdül Esnaf ve Sanatkarlar Odası'na üye kaydımı yaptırarak, dükkanda tek başıma çalışmaya başladım. Güdül küçük bir ilçe olduğu için ilk başlarda 'Bayandan lastikçi mi olur' deniliyordu. Bu anlamda 5-6 ay hem tecrübesizliğimden hem de bana olan güvensizlikten dolayı zorlandım ve sıkıntı çektim. Artık işi iyice öğrendim ve severek çok iyi yapmaya çalışıyorum. Yaklaşık 1,5 yıl oldu. Güdüllüler de bana alıştı artık. Şu an hiçbir sıkıntım yok. Hem lastik tamiri yapıyorum hem de balans ayarı yapıyorum" dedi.

'Kadınlar için rol model'
Güdül Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nafiz Özyılmaz, "Fatma Mutlucan Yıldırım yaptığı iş ile rol model oldu. Güdül'de kadının her işte başarılı olacağına olan bakış açısında olumlu etkisi oldu. Güdül Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak kadın girişimcilere her konuda desteğimizi vermeye devam edeceğiz. Yeter ki kadınlarımız bildikleri bir işe sarılsınlar" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güdül'ün kadın lastik tamircisi işinde erkekler kadar başarılı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN