Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadın dokunuşuyla başkent bir başka güzel

Giriş Tarihi: 9.3.2016
Kadın dokunuşuyla başkent bir başka güzel

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla, üst düzey kadın bürokratlarıyla bir araya geldi. Gökçek, 16 kadın bürokratı başarılarından dolayı kutlayıp teşekkür etti

Başkent 'nın bir dünya kenti haline gelmesinde, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e, organizasyon becerisi, disiplinli ve titiz çalışma anlayışı, bilgi birikimi ve dengeyi gözeten özellikleriyle büyük destek sağlayan kadın bürokratlar, Ankara'nın en ücra noktasına kadar kadın eli dokunuşunu hissettiriyor. Aile hayatında, sosyal hayatta, iş hayatında, siyasette ve hayata dair her alanda kadının önemine değinen, başkentli kadınlar için yaptığı hizmetlerle büyük övgüler alan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla, üst düzey kadın bürokratlarıyla bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesi bünyesinde 16 üst düzey kadın bürokrat bulunduğunu söyleyen Başkan Gökçek, "Hanım arkadaşlarımız, görevlerine gerçekten çok sadıklar. Alanlarındaki konularına ciddi olarak eğiliyorlar ve olaya da hakim oluyorlar. 'Otorite kurmaz, kuramaz' diye düşünenleri de gerçekten tam tersine sükut-u hayale uğratıp, başarılı oluyorlar. Bundan dolayı da tüm arkadaşlarımızı başarılarından dolayı kutluyor ve teşekkür ediyorum" diye konuştu. Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'nda başladığı mesleki yaşamını, Büyükşehir Belediyesi'nde Hukuk Müşaviri olarak sürdüren, 2015'ten itibaren de Genel Sekreter Yardımcılığı görevini devralan Nazlı Ergül, "Belediye Başkanımız Sayın Gökçek, çok büyük vizyonla projeye başlıyor. Ancak büyük mukavemetle karşılaşıyor. Belediye Başkanımız sadece Ankara için değil, Türkiye için büyük bir şans. Ondan çok şey öğrendik. Zorlukları yenmemizde sayın Belediye Başkanımızın çok desteği oldu. Bu anlamda çok şanslıyız" dedi Büyükşehir Belediyesi'nde 12 yıl süresince Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı yapan, Genel Sekreter Yardımcılığı'ndan emekli olmasının ardından başarılı çalışmalarından dolayı BELKO Genel Müdürlüğü'ne getirilen Selma Okuroğlu, eğitimci olarak başladığı çalışma hayatını, Türkiye'ye ve dünyaya mal olmuş, engin bilgi ve tecrübesinden çok şey öğrendiği Başkan Melih Gökçek ile sürdürmekten onur duyduğunu söyledi. Yıllarca kadınları evden çıkaran, onları sosyal hayata entegre eden projelerde bulunduğunu ifade eden Okuroğlu, "Bugüne kadar 500 bine yakın kadına dokunma ve tanışma fırsatı bulduk" dedi.

Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Daire Başkanı olan Akar Pınar Üstün Ankara'nın tarihi ve kültürel mirasının gün yüzüne çıkarılmasının zorlu bir süreci barındırdığını söyledi. Üstün, bu konuda Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in desteğinin çok önemli olduğunu ifade ederek "Başkanımızla çalışmak onur verici. Onun ufku, vefası kalbi ve bize bir baba gibi sahip çıkması bambaşka bir şey. Bana bu fırsatı verdiği için kendisine teşekkür ediyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadın dokunuşuyla başkent bir başka güzel
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN