Gezici CHP'den ağaç katliamı

Giriş Tarihi: 12.3.2016
Gezici CHP'den ağaç katliamı
Çankaya Belediyesi kendisine ait yolu iki metre işgal eden duvarı yıkmak yerine ağaçları kesti

ODTÜ yolu yapılırken kenti ateşe veren CHP'liler ve Mimarlar Odası ise ağaç kıyımına sessiz kaldı

CHP'Lİ Çankaya Belediyesi'ne bağlı ekipler, Oran Mahallesi Esat Özoğuz Caddesi'ndeki Kaya Sitesi'nin duvarını, belediyeye ait yolu 2 metre işgal ettiği gerekçesi ile yıkmaya gitti. Bölgeye giden ekipler site duvarını yıkmak yerine, duvarın hemen arkasında bulunan kavak ağaçlarını kesmekle işe başlayınca site sakinleri duruma tepki gösterdi. Yaklaşık 10 adet kavak ağacını kesen belediye ekipleri, diğer ağaçları kesemeden bölgeden ayrıldı.

KALANLAR NE OLA CAK ?

Ağaçlar kesildikten sonra açılacak yolla Esat Özoğuz Caddesi ile Zülfü Tiğrel Caddesi'ni birbirine bağlayacak olan Çankaya Belediyesi'nin geri kalan ağaçlarla ilgili ne gibi bir çalışma yapacağı merak konusu oldu. Ağaç kesilmeden de yol açılabileceğini ifade eden site sakinleri, "Ekipler önce duvarı yıkmak yerine işe ağaç kesmekle başladılar. Ortada hukuksuz bir durum varsa biz buna bir şey diyemeyiz. Ancak eğer buradan yol geçecekse önce duvar yıkılır. Ağaçlarla ilgili bir plan yapılıp yol başka türlü geçirilebilirdi" dedi.

YİNE SESİ Z KALDILAR

Büyükşehir'in 1071 Malazgirt Bulvarı'nı yaptığı sırada "Ağaç katliamı yapılıyor" diyerek dozerlerin önüne atlayıp bölgeyi ateşe veren marjinal sol gruplar, CHP'li vekiller ve TMMOB'a bağlı meslek odaları Çankaya Belediyesi'nin ağaç katliamına sessiz kaldı. ODTÜ yönetimi tarafından kesilen ağaçlara da sessiz kalan CHP'lilerin Cerrattepe'ye kadar giderken söz konusu ağaç kesimlerini kendi zihniyetinden biri yapınca adeta 3 maymunu oynaması dikkat çekti.

Yaklaşık 3 yıl önce Gezi Parkı'ndaki üç tane ağaç için, CHP'nin de destek verdiği marjinal sol gruplar sokakları savaş alanına çevirmiş, devlet 200 milyar lira zarara uğratılmıştı. Aynı CHP 2014 ve 2015 yıllarında kampusunda bulunan onlarca ağacı kesen Orta Doğu Teknik Üniversitesi yönetimine de hiçbir tepki göstermemişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gezici CHP'den ağaç katliamı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN