Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sütlü tatlı bizim özümüz

Giriş Tarihi: 13.3.2016
Sütlü tatlı bizim özümüz

Ankaralılara sütlü tatlıyı sevdiren Bolulu Hasan Usta, bayilik taleplerine yetişemiyor. BHU'un yöneticisi Gürgönül "Sütlü tatlı bizim özümüz, dünyaya da sevdireceğiz" diyor

Ankaralılar, geleneksel süt tatlılarının adresi Bolulu Hasan Usta'nın yerli ve doğal malzemelerle yaptığı sütlü tatlıları çok sevdi. BHU'nun Yönetim Kurulu Üyesi Rıdvan Gürgönül 2016 hedeflerini SABAH Ankara'ya anlattı. Ankara'da 5 olan şube sayısını bu yıl 16'ya çıkarmayı hedeflediklerini belirten Gürgönül, "Ankara'daki yatırımcıların yeni gözdesi olduk. Yeni konseptimiz Ankalılardan tam not aldı. Başkentteki hedefimizde AVM, Ümitköy, Keçiören, Etlik, Çayyolu ve Çukurambar'da da yer almak var" diye konuştu.

13 MİLYONA TATLI SERVİSİ

Türkiye'de 35 yıldır genç, yaşlı herkesin değişmez tatlıcısı olduklarını belirten Gürgönül, 2005'ten bu yana da Ankaralıların ağzını tatlandırdıklarını söyledi. Geçtiğimiz yıl 10 milyon kişiyi ağırladıklarını belirten Görgönül bu yıl 13 milyon müşteri hedeflediklerini ifade etti. "Sütlü tatlı, su ve soda ile yola çıktık şimdi 70 ürünümüz var" diyen Görgönül şöyle dedi: "Mağazalarımızı daha geniş, tasarım ağırlıklı mekanlar haline getirdik. Muhallebiciden tatlı kafe formatına geçtik. Diyetisyenlerin sütlü tatlı önerisi de markamıza ciddi katkılar sundu. Sütlaçtan kazandibine, keşkülden dondurmaya kadar her lezzeti ile süt tatlısı severlerin en çok tercih ettikleri marka olan Bolulu Hasan Usta, pazar liderliğini üst seviyelere taşıyacak." Gürgönül "Türkiye genelinde 124 mağaza ile hizmet veriyoruz. Günde 35 bin adet tatlı üretiyoruz. Bin 100 kişiye istihdam sağlıyoruz. Türkiye'nin en büyük tatlı taşıma filosuna sahibiz" dedi.

ASLA BİSTRO OLMAYACAĞIZ'

Geleneksel tatlılardan taviz vermeyeceklerini belirten Gürgönül, "Sütlü tatlılar bizim özümüz. Tabelamızdan bunları çıkarmayacağız. Amacımız kültürümüzü yeni nesile aktarmak bu yolda asla bistro olmayacağız. Bugün kahveci furyası başladı, dışarıdan aldıkları ürünleri satıyorlar ama biz her şeyi yerli ve doğal malzemeyle kendimiz üretiyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sütlü tatlı bizim özümüz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN