'Bozuk yumurta' operasyonu

Yenimahalle Belediyesi Zabıtası 5 milyon yumurtaya el koydu. Ünlü bir firmanın etiketiyle kaçak satış yapılacağı anlaşıldı

Giriş Tarihi: 14.3.2016
'Bozuk yumurta' operasyonu
Yenimahalle Belediyesi zabıta ekipleri, ünlü bir firmanın etiketleriyle paketlenerek piyasaya sürülmeye hazırlanan ve bozuk olduğu tespit edilen 5 milyon yumurtaya el koydu. Yenimahalle Belediyesi zabıta ekipleri başkentin en büyük toptan satış merkezi olan GİMAT'ta rutin denetim yaparken, bir yumurta firmasından şüphelenerek içeri girdi. Yaptıkları incelemelerde kaçak paketleme yapıldığını tespit eden Yenimahalle Belediyesi zabıta ekipleri yumurta firmasında 5 milyon adete yakın bozuk yumurta ele geçirdi.

TARİH DAMGASI YOK
İş yerinde denetim yapan zabıta ekipleri, bozuk yumurtaların ünlü bir yumurta firmasının etiketleriyle paketlenerek piyasaya sürülmeye hazırlandığını belirledi. Ekipler, kaçak paketleme yapılarak piyasaya sürülmeye hazırlanan 5 milyon adete yakın yumurtaya el koydu. Tarım İl Müdürlüğü ekiplerine bilgi vererek olay yerinde işlem yapan Yenimahalle Belediye zabıta ekipleri, firmaya ait yumurtaların büyük çoğunluğunun bozuk olduğunu, üzerinde tarih ve işletme numarası damgasının da olmadığını tespit etti.

CEZAİ İŞLEM UYGU LANDI
Olay yerine Tarım İl Müdürlüğü ekiplerinin de gelmesiyle beraber, tüm yumurtalara el konularak işletmeye cezai işlem uygulandı. Yenimahalle'de halk sağlığını riske atacak durumlara kesinlikle göz yumulmayacağını belirten Yenimahalle Belediyesi zabıta ekipleri, GİMAT Toptancılar Sitesi'nde rutin denetimlerin yanı sıra GİMAT yönetiminden ve vatandaşlardan gelen ihbarların da değerlendirileceğini, denetimlerin devam edeceğini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bozuk yumurta' operasyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN