Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Saldırılara karşı ortak tavır mesajı

Başkent iş dünyası, 'nın en işlek noktasında gerçekleştirilen kalleş saldırıya lanet yağdırdı. Milletçe teröre karşı ortak duruş sergilenmesi gerektiği vurgulandı

Giriş Tarihi: 15.3.2016
Saldırılara karşı ortak tavır mesajı
Kızılay'da gerçekleştirilen kalleş saldırıya başkent iş dünyası deyim yerindeyse lanet yağdırdı. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı İlhan Erdal, saldırının, ülkenin birlik ve beraberliğini hedef aldığını ifade etti. Erdal, "Bu hain ve insanlık dışı saldırı, masum insanların canına kast etmektedir. Kızılay'da meydana gelen patlama, terörün sınır tanımaksızın, masum insanların canına ve ülkemizin birlik ve beraberliğine kast ettiğini bir kez daha acı bir şekilde gözler önüne sermiştir. Geleceğimizi hedef alan bu saldırılar, ülkemizin ve milletimizin terör karşısındaki duruşunu değiştirmeye muktedir olamayacaktır" dedi.

"HEDEFE ULAŞAMAZLAR"
Ankara Ticaret Odası Başkanı Salih Bezci de saldırıların hedefinin insanlık, kardeşlik, barış, huzur, birlik, beraberlik ve gelecek umudu olduğunu vurguladı. Bezci, "Ne terörü gerçekleştirenler ne de onların destekçileri hiçbir zaman bu hedeflerine ulaşamayacaklardır" dedi. Terör örgütlerinin sivil halkın yoğunlukla bulunduğu mekanları seçtiğini belirten Bezci, saldırıların Türkiye'yi, terörle mücadelesinden vazgeçiremeyeceğinin altını çizdi. Bezci, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa diledi.

HAİNLER AMACINA ULAŞAMAYACAK
Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, hain saldırıyı lanetle kınayarak, "Birlik ve beraberliğimizi hedef alan bu alçaklar asla amacına ulaşamayacağı gibi birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirecektir. Ülke olarak bu hain saldırılara karşı sağduyumuzu korumalıyız. Saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Tüm milletimizin başı sağ olsun" diye konuştu.

YOLUMUZDAN ÇEVİREMEZLER
Ankara Sanayici ve İşadamları Derneği (ASİAD) Onursal Başkanı Barış Aydın ise milletin birliğini, ülkenin bütünlüğünü hedef alan, barış ve huzuru bozup ülkeyi istikrarsızlaştırarak bölmeye çalışan terörün, hiçbir zaman bu amacına ulaşamayacağını ifade etti. ASİAD Onursal Başkanı Aydın, terörün amacının Türkiye'nin kalkınma ve ilerlemesine engel olmak, onu 2023 ve 2071 hedeflerinden alıkoymak ve bölmek olduğunun altını çizerek, Batı'nın da teröre karşı mücadelesinde Türkiye'nin yanında daha net bir duruş sergilemesi gerektiğini bildirdi. Aydın, milletçe birlik ve metanetimizi muhafaza ettiğimiz sürece terörün hiçbir zaman amacına ulaşamayacağını vurguladı.

BİR OLUP TEPKİ VERMELİYİZ
Otonomi Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Erkoç da terör saldırısını lanetleyerek, 78 milyonu teröre karşı kararlı bir birlik ve beraberlik duruşu sergilemeye çağırdı. Erkoç, ülkenin huzur ve barışına kast eden teröre karşı milletçe bir olup kararlı tepki vermek gerektiğini ifade ederek, "Doğusu batısı, güneyi kuzeyiyle milletimizin kenetlenip birlik ve beraberlik içinde hareket etmesi ve kararlılığı, terörün amacını boşa çıkaracaktır" dedi.

KARDEŞLİĞİMİZİ YIKAMAZLAR
Onursal Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Onur Öngün, "Türkiye her zorluğun altından birlik, beraberlikle çıkar. Bu Güneydoğu'da da böyle, büyük şehirlerde de böyle… Güvenlik güçlerimizin başarılı operasyonları, Güneydoğu'yu terör örgütünden temizledi. Hain oyunlardan canını kurtaran halk, memleketlerine huzur ve güven içinde dönebilecek. Canımızı yakan bu saldırıların bizi, kardeşliğimizi asla yıkamayacağını herkes bilmeli" dedi.

MİLLETÇE DAHA FAZLA KENETLENMELİYİZ

Türkiye Genç İşadamları Derneği Ankara Şubesi Başkanı Türker Naslı, "Tırmandırılan teröre karşı yılgınlığa kapılmadan milletçe kenetlenerek tek vücut olup terörün kökünü kazımalıyız. Milletçe acılıyız. Ancak bu acılar bizi yıldırmamalı, daha fazla kenetlenmeli, birlik ve mücadele ruhunu daha da güçlendirmeliyiz. Dış güçlerin maşası terör örgütlerinin asıl amacı huzur ve istikrarımızı bozmak, Türkiye'nin kalkınmasına, ekonomik gelişimine engel olmaktır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Saldırılara karşı ortak tavır mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN